Gmina Wieliszew

 • Wieliszew, umiarkowane opady deszczu
  umiarkowane opady deszczu
  30°C

Kluby sportowe

 

Amatorski Klub Sportowy „MEWA” Krubin

adres: Krubin, ul. Nowodworska 26A, 05-124 Skrzeszew

e-mail: mewakrubin2004atwp [dot] pl
www: http://mewakrubin.futbolowo.pl

Prezes: Leszek Wójcik

NIP: 536-175-19-02
REGON: 015749798

rok założenia: 1948 (reaktywowany w 2004r.)
barwy: biało-niebieskie
stadion: 100 miejsc siedzących/ oświetlenie – 120 lx/ boisko - 100 m x 58 m, murawa naturalna/ obiekt ogrodzony
ilość drużyn na rok 2012: Seniorzy, Młodziki 1999, Orliki 2001, Żaki 2003 i młodsi 

logo mewaKlub powstał w 1948 r. z inicjatywy mieszkańców Krubina. Mecze rozgrywał w najniższej klasie rozgrywek- C. W połowie lat 50-tych zawiesił działalność. Na początku lat 70-tych MEWĘ reaktywowano pod szyldem powszechnych wtedy LZS-ów, czyli Ludowych Zespołów Sportowych. Klub rozgrywał mecze w klasie C, a następnie awansował do klasy B. W początkach lat 80-tych klub ponownie rozwiązano.

Do drugiej reaktywacji MEWY doszło w roku 2004. Tym razem z inicjatywą odbudowy piłkarskich tradycji w Krubinie wyszli dawni piłkarze MEWY oraz ich dzieci, oni też głównie znaleźli się w składzie zarządu sportowego stowarzyszenia. Niebanalną rolę odegrał Robert Szymański, były Prezes i główny sponsor klubu z Krubina. Pierwszy sezon AKS (Amatorski Klub Sportowy) MEWA Krubin ukończył na 9 pozycji w klasie B, najniższym szczeblu rozgrywek MZPN po likwidacji C klasy. O ile rundę jesienną można zaliczyć do tzw. „frycowego", które zapłacić musi każdy beniaminek, o tyle wiosną Krubinianie często wygrywali lub remisowali z najlepszymi, plasując się w czołówce rundy. Sezon 2006/2007 drużyna seniorów ukończyła na drugim miejscu, które zapewniło upragniony awans do wyższej klasy. Beniaminek z Krubina nie poradził sobie jednak w rozgrywkach A klasy i po sezonie 2007/2008 powrócił do klasy B. Sportowa złość po spadku oraz zaangażowanie zawodników i działaczy było tak duże, że już w następnym sezonie Mewa Krubin wywalczyła sobie prawo do ponownego awansu zajmując w rozgrywkach pierwsze miejsce. Od roku 2009 seniorzy z Krubina rozgrywają swoje mecze w A klasie plasując się zazwyczaj w górnej części tabeli. Daje to prawo przypuszczać, że kolejny awans, w tym przypadku do Ligi Okręgowej, jest bardzo realny.

Oprócz seniorów Gminę Wieliszew godnie reprezentują drużyny młodzieżowe odnosząc sukcesy na mazowieckich boiskach i parkietach. W ramach utworzonej Akademii Piłki Nożnej AKS MEWA Krubin działają następujące grupy piłkarskie:

 1. Młodziki rocznik 1999 – drużyna zgłoszona do rozgrywek MZPN
 2. Orliki rocznik 2001 – drużyna zgłoszona do rozgrywek MZPN
 3. Żaki rocznik 2003 i młodsi – drużyna biorąca udział w zajęciach sportowych – planowane zgłoszenie do rozgrywek MZPN w sezonie 2012/2013

Głównym celem Akademii na najbliższe lata jest tworzenie nowych grup wiekowych, poprzez nabór dzieci i młodzieży. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na organizowane przez MEWĘ bezpłatne treningi piłki nożnej. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy.

Zawodnicy MEWY trenują i rozgrywają swoje mecze na powstałym w roku 2004 (przy zaangażowaniu mieszkańców Krubina, członków klubu, sponsorów i Urzędu Gminy Wieliszew) trawiastym boisku, usytuowanym wśród malowniczych łąk, należących do Wspólnoty Wsi Krubin. Zajęcia dla grup młodzieżowych prowadzone są również na Orliku przy SP w Skrzeszewie. W 2012 roku AKS MEWA Krubin przeniesie swą siedzibę do nowego, zlokalizowanego przy boisku, budynku wybudowanego przez Urząd Gminy Wieliszew. Na przekazanym przez Wspólnotę Wsi Krubin gruncie o powierzchni 1,6 ha oprócz budynku planowana jest również lokalizacja zespołu obiektów sportowych. Wszystko to ma służyć realizacji wyznaczonej misji klubu, która skupia się na integrowaniu lokalnej społeczności poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego, zwiększenie sprawności fizycznej, propagowanie zdrowego trybu życia w duchu sportowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play, wychowanie przez sport w celu minimalizowania zachowań i czynności społecznie nieakceptowanych.

 
AmatorskI Klub Sportowy IMPET

AmatorskI Klub Sportowy IMPET Łajski ul. gen.W.Sikorskiego 6

Adres do korespondencji: 05-119 Łajski ul. Nowodworska 94

e-mail: andrzejgronekatwp [dot] pl, ; klubataks-impet [dot] com

strona internetowa: www.http://aks-impet.com

Zarząd: Gronek Andrzej – prezes

            Jezierski Daniel – wiceprezes

            Wasiak Rafał – skarbnik

            Biliński Krzysztof – członek

            Paczkowski Michał – członek

NIP                 536-13-72-955

REGON         012672138

KRS               0000131433

Data rejestracji w KRS 2002-09-19

 O nas: Amatorski Klub Sportowy IMPET Łajski istnieje od 1977 r. Jest naturalnym kontynuatorem działalności sportowej Ludowego Zespołu Sportowego Łajski, który na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego stulecia uczestniczył w rozgrywkach sportowych, głównie piłkarskich, na terenie Mazowsza. AKS IMPET  w latach 1980 – 2010 brał udział w rozgrywkach piłki nożnej w kategorii seniorów, juniorów i trampkarzy organizowanych przez Warszawski (obecnie Mazowiecki) Związek Piłki Nożnej.

Największym osiągnięciem sportowym Impetu był awans drużyny seniorów do klasy A w roku 1994 i czteroletni udział na tym szczeblu rozgrywek.

W latach swej prosperity (1994-1998) klub z Łajsk posiadał nawet po 3 zespoły uczestniczące równolegle w rozgrywkach mistrzowskich (seniorzy/juniorzy młodsi/trampkarze).

 Po rozwiązaniu drużyny seniorów w 2010r.  w klubie pozostał jedynie zespół oldbojów (pow. 35 lat), który przez blisko 10 lat uczestniczył w sportowej rywalizacji w ramach Mazowieckiej Ligi Oldbojów (lata 2005-2014).

Po tym czasie AKS Impet zaprzestał swej aktywności sportowej.

Przez ponad 40 lat działalności w klubie Impet Łajski trenowało i grało ponad 1000 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

W roku 2020 nastąpiła reaktywacja działalności klubu.

Aktualnie Impet bierze udział w rozgrywkach klasy B seniorów. Trenerem koordynatorem jest Pan Andrzej Gronek.

W zamierzeniach klubu na lata 2014-2017 jest utworzenie Szkółki Piłkarskiej dla dzieci oraz innych sekcji w oparciu o zasoby Gminy Wieliszew i własne.

Football Dream Academy

football dream academyFootball Dream Academy to stowarzyszenie złożone z chłopców pragnących, poprzez zabawę i realizację swojej piłkarskiej pasji, osiągać jak najwyższe cele wśród swoich rówieśników. 

Akademia od sierpnia 2012 roku wspólnie, poprzez zabawę i naukę, szlifuje umiejętności piłkarskie swoich podopiecznych.

Aktualnie w Football Dream Academy zawodnicy trenują w czterech grupach wiekowych. Chłopcy z lat 2002/2003 doskonalą futbolowy warsztat pod okiem trenera Tomka Kuba. Trener Emil Łotowski pracuje z rocznikiem 2004/2005, aby ich marzenia o występie na arenach międzynarodowych się zrealizowały. Chłopcy dwa lata młodsi, z roczników 2006/2007, pod pilnym okiem trenera Patryka Bucznego z wszelkich sił starają się dorównać swoim wielkim idolom.

Najmłodsi podopieczni, wśród których najstarsi są z 2008 roku, wychowankowie trenera Bartosza Kaca swoim wielkim sercem i zaangażowaniem wcale nie odbiegają od swoich starszych kolegów spod herbu FDA i pragną w niedalekiej przyszłości zająć ich miejsce w ligach juniorskich.

Zawodnicy trenują na stadionie w Wieliszewie, na boisku Orlika w Skrzeszewie oraz poza sezonem na hali sportowej gminy Wieliszew. Oprócz treningów zawodnicy rozgrywają wiele meczów sparingowych, biorą udział w licznych turniejach piłkarskich i co najważniejsze rywalizują z rówieśnikami z bliższej i dalszej okolicy w ligach juniorskich.

Nie od dziś wiadomo, że wiedza i doświadczenie kadry trenerskiej to fundament sportowych sukcesów. W związku z tym, szkoleniowcy Football Dream Academy cyklicznie uczestniczą w różnego rodzaju stażach, kursach i konferencjach szkoleniowych szerząc swoją wiedzę o współpracy z dziećmi i młodzieżą. Sprzęt treningowy, którym dysponuje akademia jest najwyższej klasy i cały czas jest uzupełniany w niezbędne przyrządy szkoleniowe.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia wszystkich chłopców i dziewczynki zainteresowanych treningami.

Nabór trwa! Zapisać można się w każdej chwili korzystając z zakładki Kontakty, kontaktując się z jednym z trenerów.

Klub Sportowy "Dąb"

Klub Sportowy "Dąb" logoadres: ul. Modlińska 65, 05-135 Wieliszew

tel.: 607 678 246

Prezes Piotr Góralczyk

UKS Darex Janówek

logo darexadres: ul.Dworcowa 5, Janówek Pierwszy, 05-124 Skrzeszew           

tel.502-213-660

e-mail: uksdarexatwgd [dot] com [dot] pl

SKŁAD ZARZĄDU:

 • Prezes klubu - Joanna Dworak
 • Sekretarz klubu - Wanda Walecka
 • Czonkowie zarządu - Mariusz Dobrogowski, Anna Jabłońska
UKS „Feniks” Janówek Pierwszy

Treningi szermierki odbywają się w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Janówku Pierwszym

Trener -  Ryszard Rogowski.

Telefon:  661 580 210

Stowarzyszenie Młodzi Dla Rozwoju „EMKA”

emka    

Sekcje:

 • Piłka nożna dla dziewcząt
 • Kolarstwo (Klub Wieliszew Heron Team)
 • Biegi (Klub Wieliszew Heron Team)

Więcej o Klubie

prezes: Izabela Kownacka 

telefon: 504 076 660

https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-EMKA/137466776355072

email: izakatvis [dot] pl