Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, umiarkowane opady deszczu
    umiarkowane opady deszczu
    25°C
20-05-23
Malownicze 21 kilometrów „z haczykiem” i dużą wygraną

Po raz szósty biegacze zmierzą się z malowniczą trasą Półmaratonu Zegrzyńskiego, wijącą się nad Zalewem Zegrzyńskim.  
W sobotni poranek 20 maja zawodnicy wystartują z plaży w Serocku, by pobiec przez urokliwy Wąwóz Szaniawskiego do Zegrza. Tam przekroczą most i udadzą się na wał w Wieliszewie, by zakończyć swój wyścig nad Jeziorem Wieliszewskim.  Impreza cieszy się uznaniem wśród biegaczy – zarówno tych szybszych – już bardziej doświadczonych, jak i tych dopiero stawiających pierwsze kroki z dłuższymi dystansami.   Półmaraton Zegrzyński organizowany jest przez Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego, którego członkiem jest Gmina Wieliszew. 

Sponsorem imprezy zostały Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. z Zegrza Południowego, należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, które ufundowały nagrodę w wysokości 4.000 zł dla zwycięzców biegu.
Zdecydowaliśmy się wesprzeć Półmaraton Zegrzyński, ponieważ WZŁ-1 S.A. szczególną wagę przykładają do działań na rzecz wspólnot i społeczności lokalnych. Jesteśmy firmą działającą w regionie od 68 lat. Wspierając inicjatywy integrujące lokalną społeczność, staramy się jednocześnie budować wizerunek podmiotu odpowiedzialnego społecznie, będącego wiarygodnym pracodawcą w regionie – mówi, dr J. Robert Kudelski Prezes Zarządu Wojskowych Zakładów Łączności Nr 1 S.A.

6. Półmaraton Zegrzyński wpisuje się w obchody 60-lecia Jeziora Zegrzyńskiego.

plakat