Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, zachmurzenie duże
    zachmurzenie duże
    19°C
GO GREEN FESTIWAL ekologia, muzyka i kultura z dobrym smakiem w Wieliszewie

Święta Gminy Wieliszew od samego początku pokazywały, że mieszkańcom nie wystarczy rzucić kiełbaski na ruszt, Playboysów albo disco polo na scenę. Mieszkańcy gminy oczekują ambitniejszego repertuaru imprez plenerowych, połączonych z przekazem, o czym świadczy frekwencja i pozytywne komentarze po koncertach Krzysztofa Zalewskiego, Ewy Farny, czy Kwiatu Jabłoni.

Władze gminy wsłuchując się w głos mieszkańców chcą by dotychczasowe Święto Gminy miało charakter jeszcze bardziej festiwalowy niż festynowy i w tym roku wchodzą, pisząc kolokwialnie – na zielono organizując GO GREEN FESTIWAL.

Pierwsza edycja zawsze jest trudna, bo jest wiele niewiadomych ale – niejednokrotnie pokazaliśmy, że idąc pod prąd możemy wyznaczać trendy – twierdza organizatorzy.

Festiwal potrwa dwa dni, odbędzie się w Parku Świętojańskim nad Jeziorem Wieliszewskim i będzie mu przyświecała ekologia.

WIECZÓR Z MUZYKA FILMOWĄ

SSS

Piątek to występ zespołów z Cypru, Łotwy i  Promyków. Po nich na scenie pojawi się Synfonia Viva, która w kilkunastoosobowym składzie na pewno zachwyci repertuarem muzyki filmowej. Jest to najbardziej wszechstronna orkiestra w Polsce, która współpracowała z wieloma artystami z Polski i ze świata, zdobywając przy tym nagrody, jak i wiele nominacji do prestiżowych nagród.

EKOLOGICZNE WARSZTATY, ZAWODY, JEDZENIE

Sobota rozpocznie się ekologiczna paradą, która swój finisz będzie miała pod scena w Parku Wieliszewskim. Po niej przedstawiciele sołectw powalczą w wieliszewskim palio biorąc udział w wyścigu na supach, zorganizowanych przez SUP Nieporęt. Zwycięzca otrzyma nagrodę dla sołectwa, splendor, chwałę i puchar, który odda w następnym roku kolejnej zwycięskiej drużynie.

Poza sceną na terenie parku organizatorzy wraz z partnerami przygotowali wiele atrakcji. Jak co roku sołectwa przygotują swoje stoiska z uginającymi się od pyszności stołami. Przez cały weekend każdy będzie mógł skorzystać z oferty food trucków i zrelaksować się w ich ekologiczno-gastronomicznej strefie.

Leroy Merlin, któremu ekologiczne rozwiązania towarzyszą od dawna zorganizuje warsztaty Dzieciaki Sadzeniaki, podczas których najmłodsi  dowiedzą się jak sadzić i dbać o rośliny, dorośli z kolei pomajsterkują przy tworzeniu karmników lub małych domków dla zwierząt oraz pogłębia swoja wiedzę z oszczędzania zasobów w domu.

Dzięki firmie Asekol na terenie Parku Świętojańskiego stanie stoisko edukacji ekologicznej, wraz z torem przeszkód „Droga recyklingu” oraz warsztatami tworzenia magnesów i biżuterii ze zużytego sprzętu.

Sylwia Majcher edukatorka ekologiczna, dziennikarka i autorka książek przygotuje pokaz kuchni zero waste. Pokaże jak z resztek przygotować pyszne dania, a uczestnicy będą mogli ich skosztować.

KULTURALNIE

Podczas festiwalu będzie tez miejsce z wymianą książek, grami kulturalnymi, pokazami małych form artystycznych. Pojawią się również lokalni wystawcy i rękodzielnicy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

A to jeszcze nie koniec niespodzianek jakie czekają 2 i 3 czerwca podczas Go Green Festiwalu.  O kolejnych będziemy informować wkrótce.

FESTIWALOWO

Po sportowych emocjach przyjdzie czas na muzyczne doznania. Na scenie wystąpią: Ars Latrans Orchestra, Sorry Boys i Grubson. Tegoroczne trzy zespoły są różnorodne, zaspokoją gusta różnych osób i pomogą stworzyć markę Festiwalu.

 

12-06-2024
Bezpłatne rejsy po Narwi w Wieliszewie
12-06-2024
Strefa kibica w Centrum Społeczno Kulturalnym w…
12-06-2024
Wieliszewskie Wianki
10-06-2024
Zmiana rozkładu jazdy linii W1, W2, W3