Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, opady śniegu
    opady śniegu
    3°C
Utrudnienia potrwają przez 2 tygodnie

W związku z kolejnym etapem budowy wiaduktu kolejowego w ciągu DK61 w ramach rozbudowy DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem, planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Przez kolejne dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku (3-7 i 10-14 października) w rejonie wiaduktu wyłączony z ruchu zostanie 1 pas. Ruch odbywać się będzie wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną, a w czasie szczytów komunikacyjnych kierowany ręcznie. Prędkość zostanie ograniczona do 50 km/h.

Harmonogram wyłączenia pasa ruchu:

  • od 3 do 7 października br. zamknięty pas w stronę Legionowa,
  • od 10 do 14 października br. zamknięty pas w stronę Zegrza.

Wykonawca będzie demontował szalunki i zabezpieczał spód ustroju nośnego konstrukcji obiektu przed korozją. Ponadto montowany będzie kolektor. Trwają prace związane z odwodnieniem obiektu. Pozostaje do wykonania odtworzenie torów, sieci: sterowania ruchem kolejowym i teletechnicznych oraz roboty wykończeniowe.

Na pozostałym odcinku DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem prace będą mogły ruszyć po pozyskaniu decyzji o Zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej (ZRID). W tej sprawie Mazowiecki Urząd Wojewódzki prowadzi postępowanie administracyjne. Szacujemy, że decyzję otrzymamy na przełomie 2022/2023.

 

Źródło GDDKiA

i Starostwo Powiatowe w Legionowie

07-12-2022
Zakończyła się realizacja najdroższej tegorocznej…
07-12-2022
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliszewie prowadzi…
06-12-2022
W ciagu najbliższych kilku dni rozpocznie się…
05-12-2022
Przerwa w dostawie wody w Łajskach 7 grudnia