• Wieliszew, pochmurnie
    pochmurnie
    17°C
Zimowe zmagania sportowe

W niedzielę, 2 lutego w szkole w Komornicy blisko 500 osób rozpoczęło sezon sportowy 2020 startując w zimowej edycji Wieliszewksiego Crossingu.

Od samego rana na terenie szkoły trwały ostatnie przygotowania do wyścigu. Na stadionie dokonywano ostatnich poprawek związanych z wygrodzeniem trasy, rozstawiała się ekipa do pomiaru czasu oraz nagłośnienie. Strażacy robili objazdy trasy, aby sprawdzić czy nigdzie nie zabrakło oznaczeń na trasie, panie w kuchni szkolnej gotowały aromatyczną grochówkę a w biurze zawodów zaczęli pojawiać się pierwsi zawodnicy po odbiór numerów startowych.

zdjęcie

zdjęcie

Punktualnie o godz. 9.45 zawody rozpoczęli najmłodsi uczestnicy, którzy, w zależności od kategorii wiekowej, mieli do pokonania trasę o długości 400, 800 lub 1200 m. W tych zmaganiach z dystansem i własnymi siłami wspierali i zagrzewali ich do walki nasi niestrudzeni prowadzący Katarzyna i Marcin Rosłoń. Na mecie jak zwykle na najmłodszych zawodników czekały pamiątkowe medale oraz musy regeneracyjne wręczane przez świeżo upieczonych adeptów Młodzieżowej Ochotniczej Drużyny Pożarniczej z Wieliszewa.

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

Po tych trudach był czas na dekorację, w trakcie której nagrodzeni zawodnicy otrzymywali statuetki oraz upominki w postaci książek, które zostały ufundowane przez firmę Reckitt Benckiser. O godz. 11 linię startu zaczęli przekraczać kolarze, którzy zmagali się nie tylko z dystansem 19,8 km, ale również z błotem, mokrymi liśćmi i licznymi korzeniami jakie były na trasie.  Najszybsi wśród mężczyzn ukończyli wyścig z niebywałymi czasami, które różniły się odstępami 1-dno sekundowymi! Miejsce 3 w tej rywalizacji zajął Piotr Knapczyk z New Age Fitness-Skleppro (00:46:07), drugi na metę przyjechał Sławomir Kąkol z Timbud Team (00:46:06) a miejsce pierwsze wywalczył Artur Sienkiewicz z Wieliszew Heron Team (00:46:05). Wśród Pań natomiast miejsce trzecie wywalczyła Magdalena Dobrowolska z Wieliszew Heron Team (00:53:14), drugie miejsce zajęła Julita Tomaszewska z Timbud Team (00:52:04) a pierwsze miejsce wywalczyła Katarzyna Radziszewska z MCP BIKE TEAM (00:50:48).

zdjęcie

zdjęcie

Następnie na linii startu pojawili się biegacze, którzy do pokonania mieli trasę o długości 9,8 km, te same liście, błoto i górki co kolarze. W tej blisko 300 osobowej grupie zawodników najszybsi z najszybszych okazali się Paweł Witkowki z Wieliszew Heron Team, który zajął miejsce 3 z czasem 00:39:17. Miejsce drugie wybiegał sobie Kulik Jarosław z Bestie OCR Legionowo z czasem 00:39:06 oraz miejsce 1 zajął Rafał Szymborski z BKS Wataha Team z czasem 00:36:28. Wśród zawodniczek klasyfikacja OPEN wyglądała następująco: miejsce 3 wybiegała sobie Żuraniewska Agnieszka z Bieganie Po 40 (00:49:38), miejsce 2 zajęła Julia Nikołajuk z Reckitt Benckiser (00:47:39) a na miejscu 1 stanęła Ola Pucek-Mioduszewska z Kingrunner (00:46:11).

zdjęcie

zdjęcie

Po zmaganiach na wszystkich zawodników czekała wojskowa grochówka, kiełbaski pieczone na ognisku oraz pyszne aromatyczne ciasto drożdżowe.

W trakcie tego wydarzenia nasi zawodnicy kolejny raz udowodnili również siłę swoich charakterów nie tylko zmagając się z trudnościami na trasie czy z kaprysami pogody. Tym razem pokazali jak ogromne mają serca włączając się w akcję zbiórki medali (https://www.facebook.com/events/469119100636985/). W niedzielę udało nam się ich zebrać 121 kg, które zostaną przekute w pieniądze na leczenie 2-letniego Kacpra! Część z Was odpowiedziała również na apel pani Ani Galeńskiej, która zbiera korki dla małej Oli. Dziękujemy!