Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, całkowite zachmurzenie
    całkowite zachmurzenie
    17°C
Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Wieliszew celebrowali święto plonów.

Początek września przywitał nas w tym roku słoneczną i przyjazną pogodą. W takiej właśnie atmosferze mieliśmy przyjemność celebrować Dożynki – święto wdzięczności za plony ziemi i nieocenioną pracę rolników. Odrobinę inaczej niż zwykle, ale dostojnie i z radością.

 

Dziękczynna Msza Dożynkowa odbyła się 13 września o godz. 12.00 w kościele Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Po raz pierwszy w roli gospodarza tego wydarzenia wystąpił nowy proboszcz parafii – ksiądz Jan Strzyż. W uroczystej sumie wzięli udział również przedstawiciele władz Gminy Wieliszew, radni i sołtysi. W darze do ołtarza zaniesione zostały: dożynkowy wieniec, koszt owoców, warzyw i kwiatów oraz symboliczny bochenek chleba.Na zakończenie spotkania swoje słowo skierowali do zebranych mieszkańców i gości Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki oraz Sołtys Wsi Poddębie Halina Ziółkowska.

 

Pamiętajmy, że choć gmina z roku na rok nabiera coraz bardziej nowoczesnego i miejskiego charakteru, ważne jest by nie zapominać o mających w niej niezmiennie istotne znaczenie rolnikach. Zachęcamy jednocześnie do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

 

18-09-2020
Zmiany w kursowaniu linii L34
16-09-2020
Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Wieliszew…
16-09-2020
Stan-up "THE BEST OF MARCIN ZBIGNIEW…
11-09-2020
Zapraszamy do udziału w Dożynkowej Mszy Św.