Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, słabe opady deszczu
    słabe opady deszczu
    5°C
Ferie online - kreatywnie i mądrze

Trwają ferie. W tym roku zupełnie inne od tych poprzednich i nie chodzi tu o brak śniegu i iście wiosenno-jesienną aurę.

Szczęśliwcy, którzy mieszkają w terenach górskich zawsze mogą wyjść na sanki, a w mieście gdzie nie ma śniegu, nie ma zimy i  nie ma miejsc, które przez pandemię koronawirusa zostały zamknięte ciężko zaplanować wolny czas.

Ale tegoroczne ferie w domu nie muszą być nudne.

Prezentujemy miejsca, gdzie w sieci nie tylko dzieci mogą spędzić miło i kreatywnie czas.

 

EKSPERYMENTY W CENTRUM NAUKI KOPERNIK 

Centrum Nauki Kopernik

„Kopernik online to propozycje doświadczeń do przeprowadzenia, a także inspiracje, materiały dydaktyczne oraz cykle tematyczne stworzone specjalnie dla Was, by mimo pandemii - nadal przybliżać Wam piękno nauki!”

Z poradami ekspertów dzieci mogą wykonać własne eksperymenty, zrobić swój płyn do dezynfekcji, zbudować szczotkobota, mikroskop z telefonu, czy zrobić świecąca kartkę. Centrum zaprasza również na wirtualne spacery po swoich wystawach.

Gdzie: https://www.kopernik.org.pl/e-kopernik

 

ZAGADKI W MUZEUM HISTORYCZNYM W LEGIONOWIE

Muzeum Historyczne w Legionowie

Lokalna jednostka proponuje zabawę Zagadkowe Legionowo, w ramach której w każdy dzień roboczy publikują zadania i zagadki, które pomogą na nowo odkryć Legionowo. Dla najszybszych przewidziane są nagrody.

Gdzie: http://muzeum.legionowo.pl/

 

RAZ, DWA, TRZY WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY W MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Przygotowało zimową, domową wersję zabawy „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty!” Tematem tegorocznej XI edycji gry jest „Warszawa wczoraj i dziś”. Rozwiązując poszczególne zagadki można się poczuć jak detektyw.

Gdzie: www.razdwatrzywarszawiak.pl

 

  FERIE PO KRÓLEWSKU

Ferie po królewsku

Ferie po królewsku online, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych będą publikowane propozycje online dla dzieci. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji. Aktualne informacje znajdują się na stronach poszczególnych Rezydencji.

Zamek Królewski w Warszawie
www.zamek-krolewski.pl

Zamek Królewski na Wawelu
www.wawel.krakow.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku
www.zamek.malbork.pl

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu
www.zamek-sandomierz.pl

Muzeum Narodowym w Lublinie
www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
www.muzeum.wieliczka.pl

 

DYKTANDO Z NAGRODAMI

Dyktando z nagrodami zostało przygotowane przez serwis edukacyjny dyktanda.pl. Pożyteczna rozrywka i zdobywanie i utrwalanie wiedzy w jednym. W serwisie pojawiają się dyktanda, które można rozwiązywać online, a dla każdego uczestnika czekają nagrody w postaci klocków lego, poduszek i książek.

Gdzie:  www.dyktanda.pl

 

22-01-2021
Stwórzmy wspólnie Strategię Rozwiązywania…
21-01-2021
W Wieliszewie nastąpi przerwa w dostawie prądu.
21-01-2021
Transport na szczepienia przeciw COVID-19
20-01-2021
Wspieramy WOŚP online