Kamery
Mapa serwisu
RSS
BIP
Stan jakości powietrza|Warunki pogodowe
Debata społeczna w Wieliszewie pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ"
2019-10-24

Na zorganizowanej przez mundurowych kolejnej debacie społecznej, o bezpieczeństwie pieszych, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiali z policjantami mieszkańcy Gminy Wieliszew.


W środę, 23 października,  o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy Wieliszew przy ul. Modlińskiej 1, policjanci zorganizowali debatę społeczną pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień z Policją oraz oczywiście mieszkańców Gminy. W debacie Policję reprezentowali: Zastępca Komendant Komisariatu Policji w Wieliszewie asp. szt. Jackiem Woźniakiem oraz dzielnicowi wieliszewskiego komisariatu: asp.szt Tomasz Świrydoń i mł. asp. Janusz Bieliński. Obecni byli także nadkom. Robert Dąbrowski  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Legionowie oraz podkom. Justyna Stopińska – oficer prasowy legionowskiej komendy. W spotkaniu uczestniczyli także mieszkańcy Gminy Wieliszew i samorządowcy. Obecny był m.in. Wójt Gminy Wieliszew Pan Paweł Kownacki oraz Przewodniczący Rady Gminy Wieliszew Pan Marcin Fabisiak .

 

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Omówiona została praca dzielnicowych oraz analiza zdarzeń kryminalnych. Uczestnikom debaty przypomniano o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym, jako policjantem tzw.: "pierwszego kontaktu".

 


 

Po zakończeniu części prowadzonej przez policjantów, pomiędzy uczestnikami debaty wywiązały się dyskusje i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano m.in.; o pracy dzielnicowych i miejscach gdzie dochodzi do naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz porządkowych – głównie miejsc, w których mieszkańcy zauważają naruszenia prawa  związane z piciem alkoholu wbrew przepisom oraz palenia w piecach niedozwolonym paliwem. Poruszony został również temat działań profilaktycznych w placówkach oświatowych na terenie Gminy.

 

Merytoryczne wnioski i uwagi uczestników spotkania na temat bezpieczeństwa w gminie Wieliszew zostały zapisane. Będą analizowane i wdrażane podczas codziennej policyjnej służby, aby działania podejmowane przez policjantów zwiększały poziom i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

 

podkom. Justyna Stopińska


Kalendarium wydarzeń
«Listopad 2019»
PWŚCPSN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
2019-11-22
2002 - 2015 Urząd Gminy Wieliszew
ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew
tel./fax. (0-22) 782-27-32 
  Biuro Obsługi Klienta:
tel. (0-22) 782-20-22
e-mail: sekretariat@wieliszew.pl 
Polityka plików cookies