Kamery
Mapa serwisu
RSS
BIP
Stan jakości powietrza|Warunki pogodowe
Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej
2019-10-17

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w poniedziałek 14 października w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. W uroczystości udział wzięli nauczyciele oraz dyrektorzy gminnych i niepublicznych placówek, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele rady gminy i urzędu.


Podziękowania za trud włożony w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia oraz życzenia i kwiaty stanowiły nieodłączny element uroczystości. Wójt Paweł Kownacki  przyznał nagrody jedenastu dyrektorom, wyróżniając ich za pracę i zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży. Nagrodę Wójta  Gminy Wieliszew z okazji Dnia Edukacji otrzymali:

 1.  Anna Liberacka –  Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliszewie,
 2. Katarzyna Szymańska  – Przedszkole Samorządowe nr 2 w Wieliszewie,
 3. Renata Grzybowska - Przedszkole Samorządowe w Janówku Pierwszym,
 4. Katarzyna Zbroch - Przedszkole Samorządowe w Łajskach,
 5. Marek Tarwacki – Szkoła Podstawowa im. S. Moniuszki w Łajskach,
 6. Magdalena Penkalska- Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Wieliszewie,
 7. Mirosław Sieradzki – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie,
 8. Natalia Guzowska - Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Skrzeszewie,
 9. Jolanta Wojdalska - Szkoła Podstawowa im. B. Sokoła w Olszewnicy Starej,
 10. Katarzyna Zabijak - Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego w Janówku Pierwszym,
 11. Krzysztof Roszak – Zespół Szkół w Wieliszewie


Dyrektorzy uhonorowali swoich nauczycieli i pracowników. Ogółem w tym roku mieliśmy nagrodzonych 164 pracowników placówek oświatowych.

Po uroczystościach wręczania nagród wysłuchaliśmy recitalu włoskich przebojów w wykonaniu Wojciecha Bardowskiego i Magdaleny Tunkiewicz.

Oświatowa rzeczywistość była niezwykle trudna dla nauczycieli i pracowników w tym roku. Kwietniowe strajki sprawiły, że kilkoro nauczycieli odeszło z zawodu, inni zmienili placówki. Mimo wszystko gmina Wieliszew stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom tej grupy zawodowej, gdyż rosnąca liczba uczniów powoduje ogromne zapotrzebowanie na wykształconą i świetnie wykwalifikowana kadrę. Chociaż poprzez nagradzanie najlepszych chcemy zatrzymywać ludzi w zawodzie.

Ludzi, dzięki którym wiele młodych osób poznaje siebie i swoje predyspozycje, odkrywa talenty i pasje, znajduje motywację do zmagania się ze swoimi słabościami. Ludzi, którzy w tej niełatwej rzeczywistości stają się dla nich szansą na odnalezienie właściwych wzorców, odkrywanie pięknych stron świata. Mądrość pracowników szkół i przedszkoli stanowi ważny punkt odniesienia dla młodego pokolenia – są oni przewodnikami po tajnikach wiedzy. Codziennie biorą  odpowiedzialność za przyszłość swoich podopiecznych, a tym samym i za nas wszystkich.

Wszystkim nagrodzonym tego wieczoru serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pięknej i odpowiedzialnej pracy nad wychowaniem kolejnych  pokoleń dzieci i młodzieży w Gminie Wieliszew.Jacek Banaszek, fot. Łukasz Krupiński

 


Kalendarium wydarzeń
«Listopad 2019»
PWŚCPSN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
2019-11-22
2002 - 2015 Urząd Gminy Wieliszew
ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew
tel./fax. (0-22) 782-27-32 
  Biuro Obsługi Klienta:
tel. (0-22) 782-20-22
e-mail: sekretariat@wieliszew.pl 
Polityka plików cookies