Kamery
Mapa serwisu
RSS
BIP
Stan jakości powietrza|Warunki pogodowe
Święto jak z bajki
2019-06-11

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, że w Wieliszewie żyje się jak w bajce, to na pewno nie odwiedził go w minioną sobotę. Tego dnia, wszystko było bajkowe! Bajkowa była pogoda, bajkowe były występy i każdy uczestnik Święta Gminy Wieliszew bajkowo i wspaniale bawił się podczas tego wydarzenia.


Na najmłodszych gości czekało dmuchane miasteczko i moc atrakcji, którą przygotowali dla nich profesjonalni animatorzy. Swoje atrakcje prezentowali również na indywidualnych stoiskach przedstawiciele sołectw, placówek szkolnych i stowarzyszeń z terenu gminy. Mieszkańcy mogli podziwiać ręcznie wykonane wyroby, zakosztować wspaniałych potraw, a także wziąć udział w organizowanych konkursach. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty krawieckie, na których własnoręcznie można było uszyć eko-worki na zakupy.
  Zanim jednak mieszkańcy skorzystali z dobrodziejstw jakie zostały przygotowane na ten dzień, musieli poczekać na kolorową paradę talentów która punkt 15:00 wyruszyła spod OSP Wieliszew.


  Minionki, księżniczki, piraci, smerfy i inne bajkowe postacie, przeszły gwarnie przez wieliszewskie ulice aby ostatecznie dotrzeć pod scenę i wspólnie z Wójtem Gminy Pawłem Kownackim oraz zaproszonymi na ten dzień gośćmi oficjalnie otworzyć imprezę, a byli wśród nich: radni i sołtysi gminy Wieliszew, Sekretarz Gminy Agnieszka Mitjans-Szałapska, poseł Jan Grabiec, Radni Powiatu legionowskiego Mirosław Kado i Grzegorz Zbroch, Dyrektor Projektu PKP Sławomira Wierzchowska a także przedstawiciele gmin partnerskich z Mielna, Graffignano z Włoch, Salaspils z Łotwy, Amt Trittau z Niemiec oraz Dali z Cypru. Po korowodzie przyszedł czas na przywitanie zgromadzonych przez Wójta Gminy Pawła Kownackiego i przewodniczącego Rady Gminy Wieliszew Marcina Fabisiaka oraz przekazanie klucza do Święta gospodarzom tegorocznego święta: Katarzyny Szpindy oraz Adriana Haraburdy aktorów z Teatru „Pod Pretekstem”.Po części oficjalnej swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali przedstawiciele szkół, przedszkoli, sołect, a także klubów oraz warsztatów organizowanych na terenie gminy Wieliszew.Swój czas artystyczny jak miały także wieliszewskie Promyki, które jak zwykle we wspaniałym stylu zaprezentowały niewielką część swojego bogatego repertuaru tanecznego

Punktem kulminacyjnym niewątpliwie były gwiazdy wieczoru: Krzysztof Zalewski znany m. in. z utworu „Początek” wykonanego wspólnie z Kortezem i Dawidem Podsiadło  oraz ikona polskiej muzyki pop KAYAH.  Dwa wspaniałe koncerty w ich wykonaniu niewątpliwie potwierdziły wysoki poziom artystyczny naszych gwiazd i na długo zostaną w pamięci uczestników. Na zakończenie tradycyjnie odbył się pokaz sztucznych ogni, który był jednocześnie uwieńczeniem jak i zakończeniem tegorocznego Bajkowego Święta Gminy.

ORGANIZATOR: Gmina Wieliszew

WSPÓŁORGANIZATOR: 

    


SPONSOR:Kalendarium wydarzeń
«Lipiec 2019»
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
2019-07-19
2002 - 2015 Urząd Gminy Wieliszew
ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew
tel./fax. (0-22) 782-27-32 
  Biuro Obsługi Klienta:
tel. (0-22) 782-20-22
e-mail: sekretariat@wieliszew.pl 
Polityka plików cookies