Kamery
Mapa serwisu
RSS
BIP
Stan jakości powietrza|Warunki pogodowe
Taneczna Stolica
2019-04-24

108 par (216 tancerzy) z 30 najważniejszych ośrodków tanecznych w kraju – najlepsi z najlepszych, rywalizowało w weekend 6-7 kwietnia na parkiecie hali sportowej przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie. Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich, a więc najważniejsze wydarzenie w kalendarzu tańców polskich, gościliśmy w Wieliszewie po raz dwunasty, a towarzyszyły mu organizowane 5 kwietnia ogólnopolskie warsztaty taneczne i sympozjum – w tym roku poświęcone polonezowi, w których uczestniczyć mógł każdy zainteresowany.

 


WARSZTATY I SYMPOZJUM

  „Mazur” to nie tylko widowiskowa rywalizacja najlepszych krajowych par na parkiecie hali sportowej w Wieliszewie. Taneczny weekend rozpoczęła w piątkowe popołudnie 10. edycja Ogólnopolskich Warsztatów Tanecznych, poprowadzonych przez specjalistów:  Norberta Późniewskiego (kat. II: Polonez – czy zatańczysz go poprawnie?”), Kariny Warnel (kat. III: "Taniec ludowy, taniec jazzowy"), Jarosława Wojciechowskiego (kat. IV i V: „Kujawiak z oberkiem”) i Jana Galasińskiego (kat. VI i VII: „Mazur – podstawowe błędy”). Po warsztatach zainteresowanych polską kulturą ludową zaprosiliśmy na piątą edycję Ogólnopolskiego Sympozjum „Polskie Tańce Narodowe” – w tym roku poświęconemu polonezowi, które w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona poprowadzili uznani specjaliści uniwersyteccy.
  Międzynarodową karierę poloneza w prelekcji zatytułowanej „Styl polski na dworze saskim w XVIII wieku” przedstawił dr hab. Szymon Paczkowski z Instytutu Muzykologii UW. Społeczno-kulturowe aspekty warszawskich salonów w XIX wieku omówiła w stylowo zatytułowanym wykładzie „Mnóstwo zabaw jest tu miłym powabem dla różnego stanu...” dr Aleksandra Kleinrok z Instytutu Muzyki i Tańca. Z kolei „Choreotechnikę chodzonego tańca polskiego i poloneza od XVII do XIX wieku” przybliżył dr hab. Tomasz Nowak z Instytutu Muzykologii UW. Jakkolwiek górnolotnie i specjalistycznie brzmiały tytuły poszczególnych części sympozjum, poprowadzone na zasadzie „trialogu” wykłady prezentowane były w sposób przystępny dla tanecznego laika i obfitowały w interesujące ciekawostki. Nad taką formułą czuwał nieoceniony dr hab. Tomasz Nowak, który zaledwie kilka miesięcy temu wydał na świat kolejną publikację, poświęconą... polonezowi.

 

GOSPODARZE I GOŚCIE

  Dwudniowe zmagania otworzył tradycyjnie gospodarz wydarzenia Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki, podkreślając że wyjątkowość dorocznych spotkań w Wieliszewie polega nie tylko na misji kultywowania polskiego dziedzictwa narodowego jakim są tańce polskie, ale również szczególnych relacjach które na przestrzeni 19 lat wyrosły na linii gospodarze – mieszkańcy i władze Gminy Wieliszew oraz goszczący w Wieliszewie tancerze i środowisko taneczne z niemal każdego zakątka kraju. Wśród gości, którzy w ciągu dwóch dni zaszczycali obecnością tegorocznego Mazura oraz brali udział w dekoracji zwycięzców tanecznych zmagań byli: w imieniu współorganizatora – Mazowieckiego Instytutu Kultury Kierownik Działu Edukacji Norbert Poźniewski; w imieniu współorganizatora – Powiatu Legionowskiego radni powiatowi Grzegorz Zbroch i Izabela Kownacka – wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Powiatu Legionowskiego; w imieniu partnera Mistrzostw Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – Kierownik Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej Michał Mazur. Nie zabrakło przedstawicieli sponsorów: TBS Wieliszew reprezentował prezes Wojciech Piątkowski, AG-Complex – Wiceprezes Dariusz Żukowski, KRYSIAK Polska – Michał Dudek, ZPUH ZBROCH – Grzegorz Zbroch i Krystyna Fatyga, AleFolk.pl – Aleksandra Nałęcz, Buro Rachunkowe – Wioletta Rydelek.
  Pojawili się również przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i lokalnego: radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bożena Żelazowska, Wicedyrektor ds. Usług Rynku Pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy Artur Pozorek, Przewodniczący Rady Gminy Wieliszew Marcin Fabisiak, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Wieliszew Jacek Kuciński, radny Rafał Donarski, sołtysi Sylwia Kuska, Donata Karwańska, Sławomir Bańbura i Ludwik Żołek, Zastępca Wójta Gminy Wieliszew Magdalena Radzikowska, Sekretarz Gminy Wieliszew Agnieszka Mitjans-Szałapska, Skarbnik Gminy Wieliszew Magdalena Sobczak, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Jacek Banaszek i przedstawiciele oświaty – Dyrektor SP nr 2 w Wieliszewie Mirosław Sieradzki, Dyrektor SP nr 1 w Wieliszewie Magdalena Penkalska, Dyrektor SP w Janówku Katarzyna Zabijak, a także proboszcz wieliszewskiej parafii ks. Grzegorz Kucharski. Imprezę poprowadzili Tomasz Nowak i Paweł Skalski, wspomagani przez czuwającego nad całokształtem dyrektora Dariusza Skrzydlewskiego.

 

  Niedzielne finały były okazją do wręczenia przyznanych po raz pierwszy przez Komisję ds. Tańców Polskich najlepszym parom tanecznym w kraju odznak S, które z rąk Wiceprzewodniczącego Zarządu CIOFF® i Przewodniczącego Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF® Jarosława Wojciechowskiego odebrali: Konrad Grabowski i Magdalena Stelmaszewska (ZPiT UW „Warszawianka” Warszawa), Jakub Raźny i Kamila Drzas (ZPiT UW „Warszawianka” Warszawa), Michał Baran i Alicja Wojciechowska (ZPiT „Kortowo” UW-M w Olsztynie), Modestas Taškinas i Oleksandra Kurashkevych (ZPiT UG „Jantar” z Gdańska), Maciej Ślęczka i Katarzyna Serwińska (KTP „Maki i Powoje” z Krakowa). Tradycyjnie asumptem wręczono również stypendia sportowe ufundowane przez Gminę Wieliszew, które otrzymali: Konrad Burawski (kolarstwo torowe), Piotr Cichocki (żeglarstwo), Michał Dominiak (taekwondo / kickboxing), Maciej Dukielski (pięciobój nowoczesny), Zuzanna Gajda (lekka atletyka), Bartosz Grabarczyk (modelarstwo lotnicze), Sylwia Kaliś (kickboxing), Zuzanna Kubicka (biegi), Szymon Pacuła (taekwondo), Alicja Pakuła (pływanie), Filip Piotrowski (lekka atletyka i biegi), Aleksandra Reks (triathlon), Aleksandra Szaturska (kolarstwo MTB), Jacek Żytowiecki (kolarstwo torowe). Gratulujemy!

 

RYWALIZACJA

  W 19. edycji Mistrzostw Polski dominowali tancerze ZPiT UW „Warszawianka” (w sumie 11 par w finałach, w tym 3 tytuły mistrzowskie, 2 wicemistrzowskie i 1 drugich wicemistrzów). Drugą pozycję w kraju z 4 parami w finałach osiągnął kolejny uniwersytecki zespół – Wielkopolski Klub Tańców Polskich przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (miejsca 1, 2, 3 i 6). Kolejne zespoły do finałów wprowadzały swoich reprezentantów po 2 razy: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza w Warszawie (miejsca 1 i 2), ZPiT „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna (miejsca 2 i 5), ZPiT „Warmia” Olsztyn (również miejsca 2 i 5), ZPiT „Dobczyce” (miejsca 3 i 4), ZPiT „Jantar” UG Gdańsk (również miejsca 3 i 4), ZPiT „Małe Żuławy” Stare Pole (miejsca 3 i 5), ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość (miejsca 4 i 5), ZTL „Promyki” Wieliszew (dwa miejsca 6). Tylko raz ale za to na najwyższym stopniu podium zameldował się w finale ZPiT „Malbork” 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka. Również raz – zdobywając srebro – w finałach wystąpili Niekrzesani z Katowic (małżeński duet), ZPiT „Beskid” z Bielska-Białej (miejsce 5) oraz Kameralna Pracownia Tańca Gmina Stawiguda (miejsce 6).

 

  Puchar dla Najlepszej Pary kat. V ufundowany przez Małżonkę Prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę, odebrała drugi rok z rzędu para Jakub Raźny i Kamila Drzas z ZPiT UW „Warszawianka” Warszawa. Para ta otrzymała również pierwszą z Nagród Specjalnych ufundowanych przez partnera Mistrzostw – ZPiT „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (w sumie po raz trzeci), który zaprosił tancerzy na tygodniowe warsztaty w swojej siedzibie Koszęcinie. Druga nagroda przypadła zwycięzcom rywalizacji w kat. VI – Konrad Grabowski i Magdalena Stelmaszewska z ZPiT UW „Warszawianka” Warszawa.

 

PROMYKI W OKROJONYM SKŁADZIE

  Instruktorzy Kamil Rząca i Dariusz Skrzydlewski wystawili tym razem sześć par rywalizujących w kategoriach mistrzowskich (w roku ubiegłym było ich w sumie 10). Był to efekt m.in. poważnej kontuzji, która zaledwie na tydzień przed Mazurem wykluczyła z rywalizacji najlepszą obecnie „promykową” parę i jednych z faworytów do podium w kat. III – Marcina Kańkowskiego i Zuzannę Szmyt, broniących tytułu wicemistrzowskiego sprzed roku. Największymi sukcesami „Promyków” były dwa szóste miejsca w finałach osiągnięte przez ubiegłorocznych wicemistrzów w kat. IV Jakuba Rembelskiego i Julię Kowalik (pierwszy rok startów w kat. V) oraz Bartosza Bisialskiego i Julię Szmyt (kat. IV). Również w kat. IV do półfinałów dotarli Wiktor Jakóbczak i Agnieszka Kowalik (miejsca 8-9. po półrocznej przerwie w treningach). W kat. II do półfinałów awansowała para Dawid Jankowski i Natalia Biegalewska zajmując 10. miejsce w Polsce i pnąc się kolejny rok wyżej w turniejowej tabeli (w przyszłym sezonie finał?). W kat. III miejsce 13. osiągnęła para Maciej Tobiasz i Jagoda Rydelek zaś na miejscach 16-17 uplasowała się para Kamil Szymański i Paulina Barabasz (pierwszy rok startów w wyższej kat. wiekowej).

 

CENNE WSPARCIE

  Mazura od lat wspierają przyjaciele polskiego folkloru – instytucje rządowe i samorządowe oraz przedsiębiorstwa prywatne i państwowe, którym w sposób szczególny zależy na promowaniu polskiego dziedzictwa narodowego. Głównymi organizatorami współfinansującymi Mistrzostwa były samorządy Gminy Wieliszew i Powiatu Legionowskiego oraz Mazowiecki Instytut Kultury wspierający Mazura od wielu edycji. Sponsorem generalnym Mistrzostw była firma HERON Property Polska Sp z o.o., sponsorem głównym Mistrzostw zaś przedsiębiorstwo Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA. Mazur uzyskał po raz kolejny finansowe wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna. Tradycyjnie wydarzeniu partnerowała legenda wśród polskich zespołów folklorystycznych – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Puchar dla najlepszej pary w kat. V ufundowała po raz czwarty Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Nadzór merytoryczny pełniło tradycyjnie Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF® Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej, zaś wsparcia medialnego udzielił taniecPOLSKA.pl – portal Instytutu Muzyki i Tańca.

 

  Na publiczność, która przybyła w taneczny weekend 6-7 kwietnia do hali sportowej przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie czekały nie tylko doznania artystyczne, ale również szansa wygrania cennych nagród ufundowanych przez lokalnych sponsorów – uczestnicy zabawy musieli wykazać się wiedzą na temat tańców polskich, historii wieliszewskiego Mazura i zespołu „Promyki” a także ciekawostek dot. sponsorów. Przedsmak zabawy można było poczuć już w tygodniu poprzedzającym Mazura biorąc udział w konkursie na oficjalnym profilu Ośrodka Kultury w Wieliszewie w serwisie Facebook. Tradycyjnie publiczność w hali mogła zobaczyć wystawę fotograficzną, na której zgromadzono archiwalne zdjęcia z wszystkich dotychczasowych 18. edycji wieliszewskiego Mazura.

 

MAZUR 2019 W LICZBACH

  Nad zmaganiami 216 zawodników czuwało 39 instruktorów, ponad 60 opiekunów oraz 8 sędziów: sędziowie eksperci – Jarosław Wojciechowski (sędzia główny), Hanna Chojnacka, Mariusz Krupiński i Norbert Późniewski, sędziowie konsultanci – Małgorzata Łosakiewicz, Danuta Wojciechowska i Krzysztof Szyszko oraz sędzia skrutiner – Marek Wieremiejko. 80 tancerzy i tancerek wzięło udział w piątkowych Ogólnopolskich Warsztatach Tanecznych a około 50 zainteresowanych zgromadziło Ogólnopolskie Sympozjum. Według statystyk sobotnią relację na portalu youtube śledziło w sumie 4045 internautów (2049 przed południem i 1996 po południu). Z kolei niedzielna transmisja zgromadziła przed urządzeniami mobilnymi (56%) / komputerami (33%) / telewizorami (7%) / tabletami (3%) / konsolami do gier (1%) łącznie 3138 widzów. Największym zainteresowaniem Mazur cieszył się wśród internautów w przedziale wiekowym 34-44 lata (28%) oraz 18-24 lata (27%), nieco mniejszym wśród 25-34-latków (19%) i w wieku 45-54 lat (15%), pozostałe przedziały wiekowe zgromadziły w sumie 11% (nieletni i powyżej 55 roku życia).  Większość widzów stanowiły kobiety (w zależności od przedziału wiekowego od 54 do 76%). 4363 odsłon zanotowano z Polski, 31 z Brazylii, 13 z Belgii i 12 z Wielkiej Brytanii.

 

OKW

 

 

Mazura 2019 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

organizatorzy Mistrzostw:

 - Gmina Wieliszew: Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II,

Zespół Tańca Ludowego „Promyki” Wieliszew, Stowarzyszenie Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego

- Powiat Legionowski

- Mazowiecki Instytut Kultury

 

sponsor generalny Mistrzostw:

- HERON Property Polska Sp z o.o.

 

sponsor główny Mistrzostw:

- Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA

 

partner Mistrzostw:

-  Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

 

patronat merytoryczny:

- Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF®

 

sponsorzy Mistrzostw:

- Towarzystwo Budownictwa Społecznego WIELISZEW Sp. z o.o.

- AleFolk.pl

- KAWA365

- Windsor Hotel **** w Jachrance

- Delikatesy IKA z Michałowa-Reginowa

- WR Wioletta Rydelek biuro rachunkowe

- Ars Garden - Centrum Dekoracji Ogrodów i Wnętrz w Wieliszewie

- RSJ HOUSE Sp. z o.o.

- AdRepublic – sponsor Zespołu Tańca Ludowego PROMYKI

 

sponsorzy poszczególnych kategorii:

- Stowarzyszenie PS CIOFF®

- AKCES Dance

- AG Complex Sp. z o.o.

- KRYSIAK Polska

- INVESTIM SA – Producent Architektury Miejskiej

- ZBROCH – beton i wyroby betonowe

- PSB Mini Mrówka Wieliszew

 

wsparcie medialne:

- taniecPOLSKA(pl)

 

patroni medialni:

- Gazeta Powiatowa

- Gazeta Wieliszewska

- Mazowieckie To i Owo

- Legio24.pl

- Telewizja Legionowo LTV

- Miejscowa na weekend

- Kurier – Informator Powiatu Legionowskiego

 

sponsorzy konkursu dla publiczności:

- Hotel Narvil Conference & Spa Serock

- Ars Garden – Centrum Dekoracji Ogrodów i Wnętrz w Wieliszewie

- Dynioland – Farma Smyków w Wieliszewie

- Klewer Group

- ANNEVELL World of Visage

- Aleksandra Kozibąk Make Up Artist

- LADIDA - sztuka upiększania twarzy Legionowo

- Magda Sałęga nails lashes brows

- ŚWIADOMA – Treningi Personalne Zajęcia Grupowe Dietetyka

- Sowy Słodki Świat – pracownia tortów artystycznych

- Bar Po Staremu Łajski

- Pizzeria Topolino Wieliszew

- Złoty Okoń Serock – restauracja, sklep, catering

- Mini Market Izabela Bisialska

- Kwiaciarnia Rose Wieliszew

- PAPIRUS art. szkolne i biurowe Wieliszew

- SŁAWEK – mobilna wypożyczalnia kajaków w Topolinie

 

wsparcie:

- SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie

 

Dziękujemy wszystkim!

------------------------------------------------- WYNIKI ------------------------------------------------------

XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich MAZUR 2019 Wieliszew

 

 

 

Kategoria I OPEN (7-9 lat)

 

1. Tomasz Maraszkiewicz, Julia Łukanowska – ZPiT „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” z Puław

 

2. Bartosz Wydzierzecki, Laura Swajda – ZPiT „Małe Podlasie” z Siematycz

 

3. Mateusz Kontowicz, Lena Kalinowska – Klub Tańców Polskich „Krajka” z Drohiczyna

 

4. Maciej Sieradzki, Alicja Iwanow – Klub Tańców Polskich z Gminy Stawiguda

 

5. Marcel Rutka, Maja Krasnowska – ZPiT „Warmia” z Olsztyna

 

6. Jakub Bednarczyk, Oliwia Wójcik – ZPiT „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” z Puław

 

 

 

XIX Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich MAZUR 2019 Wieliszew

 

 

 

Kat. II OPEN (10-12 lat)

 

1. Kacper Woźniak, Karolina Jasińska – ZPiT „Malbork” 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka

 

2. Piotr Burzyński, Hanna Czerska – ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy

 

3. Juliusz Zabrocki, Zofia Ciok – ZPiT „Małe Żuławy” ze Starego Pola

 

4. Rafał Hildebrand, Zuzanna Droździel – ZPiT „Zamojszczyzna” z Zamościa

 

5. Szymon Rychlewski, Zuzanna Świątek - ZPiT „Małe Żuławy” ze Starego Pola

 

6. Adam Nitkiewicz, Helena Samsel – Klub Tańców Polskich z Gminy Stawiguda

 

 

 

Kategoria III OPEN (13-15 lat)

 

1. Igor Bareja, Małgorzata Kowal – Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza w Warszawie

 

2. Górczyński Bartosz, Wiśniewska Karolina – ZPiT „Warmia” z Olsztyna

 

3. Paweł Dobrzyński, Michalina Galińska – Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza w Warszawie

 

4. Maciej Szewczyk, Kaja Kolińska – ZPiT „Dobczyce” z Dobczyc

 

5. Szymon Ławrynowicz, Maja Krupińska – ZPiT „Warmia” z Olsztyna

 

6. Jakub Iwańczyk, Maria Toboła – ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy

 

 

 

Kategoria IV OPEN (16-18 lat)

 

1. Paweł Pasiut, Hanna Szcześniak – ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy

 

2. Jędrzej Jarosiński, Karolina Białek – ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy

 

3. Wojciech Domagała, Emilia Selwa – ZPiT „Dobczyce” z Dobczyc

 

4. Aleksander Lenartowicz, Anna Pentz – ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy

 

5. Andrzej Sowiński, Oliwia Witkowska – ZPiT „Zamojszczyzna” z Zamościa

 

6. Bartosz Bisialski, Julia Szmyt – ZTL „Promyki z Wieliszewa

 

 

 

Kategoria V OPEN  (19-26 lat)

 

1. Jakub Raźny, Kamila Drzas – ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy (Puchar Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy dla Najlepszej Pary w kat. V oraz Nagroda Specjalna ufundowana przez ZPiT „Śląsk” im. Stanisława Hadyny dla najlepszej pary w kat. V)

 

2. Michał Baran, Alicja Wojciechowska – ZPiT „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

 

3. Kajetan Raźny, Joanna Drzas – ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy

 

4. Modestas Taškinas, Oleksandra Kurashkevych – ZPiT Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” im. Zygmunta Kamińskiego z Gdańska

 

5. Marcin Pracki, Paulina Łukanowska – ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy

 

6. Jakub Rembelski, Julia Kowalik – ZTL „Promyki z Wieliszewa

 

 

 

Kategoria VI OPEN (27-39 lat)

 

1. Konrad Grabowski, Magdalena Stelmaszewska – ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy (Nagroda Specjalna ufundowana przez ZPiT „Śląsk” im. Stanisława Hadyny dla najlepszej pary w kat. VI)

 

2. Łukasz Kopyto, Paulina Radzik – Niekrzesani Katowice

 

3. Marcin Naskręt, Paulina Stocka – Wielkopolski Klub Tańców Polskich przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

 

4. Mariusz Grzejszczyk, Ewa Witak – ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy

 

5. Sławomir Kokoszko, Natalia Andrulewicz – ZPiT „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

 

6. Mikołaj Fabijańczuk, Karolina Kaczmarska – ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy

 

 

 

Kategoria VII OPEN (pow. 40 lat)

 

1. Grzegorz Krzyżanowski, Karolina Szajkowska – Wielkopolski Klub Tańców Polskich przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

 

2. Strzelewicz Zbigniew, Aleksandra Pasicka – Wielkopolski Klub Tańców Polskich przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

 

3. Grzegorz Kołodziej, Anna Fedyniak-Kołodziej – ZPiT Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” im. Zygmunta Kamińskiego z Gdańska

 

4. Jacek Piątek, Małgorzata Piątek – ZPiT Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” im. Zygmunta Kamińskiego z Gdańska

 

5. Kazimierz Korczyk, Agata Nowak – ZPiT „Beskid” z Bielska-Białej

 

6. Kazimierz Kulczyński, Kamila Roik – Wielkopolski Klub Tańców Polskich przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

 

 

 

 

Kalendarium wydarzeń
«Lipiec 2019»
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
2019-08-04
2002 - 2015 Urząd Gminy Wieliszew
ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew
tel./fax. (0-22) 782-27-32 
  Biuro Obsługi Klienta:
tel. (0-22) 782-20-22
e-mail: sekretariat@wieliszew.pl 
Polityka plików cookies