Kamery
Mapa serwisu
RSS
BIP
Stan jakości powietrza|Warunki pogodowe
Otwarte Mistrzostwa Sekcji Modelarskiej „Ważka
2019-04-24

O Złotą Ważkę z liderami Pucharu Polski

  W sobotę 13 kwietnia hala sportowa w Wieliszewie gościła 5. edycję Otwartych Mistrzostw Sekcji Modelarskiej „Ważka” w kat. modeli latających F1N (modele halowe). W rywalizacji o Złotą Ważkę – Puchar Wójta Gminy Wieliszew wzięło udział 5 ekip z Warszawy i okolic, wśród nich reprezentacja sekcji prowadzonej w Łajskach przez instruktora Waldemara Pakułę. Mimo tradycyjnie silnej stawki (zawodnicy z czołówki klasyfikacji Pucharu Polski) gospodarzom udało się stanąć na podium aż sześciokrotnie, w tym raz na jego najwyższym stopniu.


  Tym razem „Ważki” podjęły gości z czterech ośrodków: Modelarni Legionowo, stołecznych modelarni Ligi Przyjaciół Polskiego Lotnictwa oraz Domu Kultury Włochy, a także Modelarni Domu Kultury Rembertów – w sumie 42 zawodników startujących w czterech kat. wiekowych. Rywalizacja w najliczniejszej kategorii wiekowej młodzików (30 zawodników) objęła dwie klasy – modeli F1N MINI oraz F1N. W tej pierwszej najlepszy okazał się Wojciech Stasiulewicz wyprzedzając Antoniego Nyka (obaj LPPL Warszawa) oraz Michała Musiała z Sekcji Modelarstwa Lotniczego „Ważka” (brawo!). Do podium niewiele zabrakło kolejnemu reprezentantowi wieliszewskich Ważek Patrykowi Zalewskiemu. Utalentowany modelarz zrekompensował to sobie w rywalizacji młodzików już na pełnowymiarowych modelach, osiągając świetne 2. miejsce (aż 6 lotów powyżej 30 sek.) ustąpiwszy po zaciętej walce jedynie liderowi Pucharu Polski Piotrowi Stasiulewiczowi z LPPL. Bardzo dobre trzecie miejsce zajął z niewiele gorszym wynikiem kolejny reprezentant „Ważek” Szymon Żmuda.
  Wyjątkowo wyrównana rywalizacja toczyła się również wśród juniorów młodszych (6 zawodników) – różnice punktowe między zawodnikami na podium wyniosły łącznie 1,60 sekundy! Triumfował Michał Kotwas z „Ważki”, wyprzedzając Stanisława Paciejewskiego z DK Rembertów (także lidera Pucharu Polski) i kolejnego  modelarza gospodarzy – Mikołaja Zawistowskiego. Wśród seniorów (także 6 zawodników) po raz kolejny bezkonkurencyjny w Wieliszewie okazał się Bartosz Nyk ze stołecznej modelarni LPPL (122,6 sekundy) prezentując model nowej generacji – tzw. „klapówkę”, który za sprawą niskiej wagi i rozwiązań konstrukcyjnych jest obecnie poza zasięgiem popularnych „wron” (loty nawet o 10 sekund dłuższe!).
  Za plecami wicelidera Pucharu Polski toczyła się walka o drugie miejsce wygrana ostatecznie przez seniora „Ważek” Cezarego Gutowskiego, który wyprzedził kolejnego zawodnika LPPL Tomasza Stasiulewicza. Podopieczni Andrzeja Rudiuka z tej warszawskiej modelarni stawali na podium co prawda tylko 5-krotnie ale z 3 złotami po raz kolejny okazali się najlepszą drużyną Mistrzostw. Gratulujemy gościom wyniku a gospodarzom wyrównanej rywalizacji!

 

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach:

F1N MINI Młodzik
1. Wojciech Stasiulewicz, LPPL Aeroklub Warszawski

2. Antoni Nyk, LPPL Aeroklub Warszawski

3. Michał Musiał, SML WAŻKA Wieliszew

 

F1N Młodzik
1. Piotr Stasiulewicz, LPPL Aeroklub Warszawski

2. Patryk Zalewski, SML WAŻKA Wieliszew

3. Szymon Żmuda, SML WAŻKA Wieliszew

 

F1N Junior młodszy
1. Michał Kotwas, SML WAŻKA Wieliszew

2. Stanisław Paciejewski, Dom Kultury Rembertów

3. Mikołaj Zawistowski, SML WAŻKA Wieliszew

 

F1N Senior:
1. Bartosz Nyk, LPPL Aeroklub Warszawski

2. Cezary Gutowski, SML WAŻKA Wieliszew

3. Tomasz Stasiulewicz, LPPL Aeroklub Warszawski

 

  Nad sprawnym przeprowadzeniem Mistrzostw czuwali: Waldemar Pakuła – sędzia główny i pomysłodawca turnieju oraz opiekun naszych modelarzy, Igor Musiał – szef biura zawodów i sędzia skrutiner, Piotr Sikorski i Rafał Grodzki – sędziowie chronometrażyści oraz pracownicy Ośrodka Kultury. Halę do zawodów udostępnił i przygotował nieoceniony szef obiektu – kierownik Tadeusz Szczygielski. Dziękujemy! Kalendarium wydarzeń
«Lipiec 2019»
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
2019-08-04
2002 - 2015 Urząd Gminy Wieliszew
ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew
tel./fax. (0-22) 782-27-32 
  Biuro Obsługi Klienta:
tel. (0-22) 782-20-22
e-mail: sekretariat@wieliszew.pl 
Polityka plików cookies