Kamery
Mapa serwisu
RSS
BIP
Stan jakości powietrza|Warunki pogodowe
Wielkie Granie w Wieliszewie
2019-01-15

Niedziela 13 stycznia 2019 to dzień który połączył wiele tysięcy ludzi,  zarówno mieszkających w Polsce jak i zagranicą  w realizacji jednego wspólnego celu - jakim jest wsparcie działającej już od 27 lat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,  która rok, w rok zbiera fundusze na wsparcie hospicjów dziecięcych, wyposażenie oddziałów szpitalnych dla dzieci i młodzieży, zakup defibrylatorów i sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci.


Swój sztab miała także gmina Wieliszew, którego organizacji podjęło się Stowarzyszenie Młodzi dla Rozwoju Emka pod przewodnictwem prezes  stowarzyszenia Izabeli Kownackiej. Sztab tak jak w zeszłym roku zlokalizowany był w hali sportowej na terenie SP nr 2 w Wieliszewie. 60000 złotych to  kwota jaką udało się zebrać podczas zbiórki i która jest większa od zebranej w zeszłym roku o 18 tys. zł !

Kwestowanie w Wieliszewie rozpoczęło się już w sobotę wieczorem, gdzie w sali koncertowej im. K. Klenczona Przedszkole Samorządowe nr 2 z Wieliszewa wystawiło przedstawienie „Mikołajowa przemiana”, z którego dochód w całości został przeznaczony na WOŚP.


W niedzielę, tak jak w zeszłym roku kwestę rozpoczął „Bieg z Sercem„ prowadzony przez multimedalistkę w biegach długodystansowych Patrycję Bereznowską oraz Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego. O godz. 10:00 biegacze wyruszyli na dwukilometrową trasę, która prowadziła przez ulice Wieliszewa. Dla wytrwalszych biegaczy po ukończeniu tego krótkiego biegu była możliwość przebiegnięcia dodatkowych kilometrów z mistrzynią.  Każdy uczestnik biegu uiścił wpłatę do puszki WOŚP  i  otrzymał symboliczny medal ufundowany przez firmę „Retro trofea sportowe”. 

Sportowych akcentów nie zabrakło także w hali sportowej w Wieliszewie. Tam odbyły się rozgrywki w piłce nożnej do których przystąpiło 10 drużyn: Wielkie Nieporozumienie, FDA Wieliszew, Osiedle Royal, Samorządowcy, Mewa Krubin, Bianconeri, Reaktor Wieliszew, FC Łajski, Bez Nazwy oraz Aktywni Weterani. Emocjonujące mecze wyłoniły w 5 godzinnym turnieju zwycięzców: Wielkie Nieporozumienie (1 miejsce), Reaktor Wieliszew (2 miejsce) oraz Biaconeri (3 miejsce). Królem strzelców turnieju został Twardowski Sebastian z drużyny Wielkie Nieporozumienie strzelając w całym turnieju 9 goli, a najlepszym bramkarzem został Pietrzak Patryk również z ekipy Wielkie Nieporozumienie. Wpisowe za turniej od każdej drużyny zostało przekazane do puszki wolontariuszy WOŚP, którzy również odwiedzili w tym dniu halę sportową.
Najwięcej jednak działo się w sztabie w  SP nr 2 w Wieliszewie. Od godz. 11:00 do 19:00 przez cały czas odwiedzający mogli obejrzeć bogaty program artystyczny, posilić się smakołykami przygotowanymi specjalnie przez biorących udział w wydarzeniu oraz zakupić różnego rodzaju produkty zarówno rękodzielnicze, książki czy przetwory spożywcze. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchańca, pograć na Playstation, a także zrobić sobie kolorową fryzurę wykonaną przez prawdziwego fryzjera, który tego dnia prezentował swoje umiejętności nie tylko na głowach najmłodszych, ale także starszych uczestników wydarzenia. Od godziny 11:00 swoje występy prezentowały uczennice ze szkoły podstawowej w Janówku Pierwszym, które wykonały taniec z flagami, uczniowie klas zerowych ze SP nr 1 w Wieliszewie, a także młode wokalistki ze szkół z terenu gminy Ania Bijoś, Milena Żołnierzak i Magdalena Karmiłowicz, które śpiewały znane wszystkim utwory. Po młodych wokalistach na scenie pojawił się zespół „Gotowi na wszystko”, którego energia i bogaty repertuar dała się już poznać podczas Dożynek w 2018 roku. Na scenie nie zabrakło także artystów z Klubu Seniora w Łajskach, którzy od wielu lat dzielnie występują podczas różnego rodzaju wydarzeń gminnych i niewątpliwie ich występy zyskują wiele pozytywnych recenzji i dodają do każdego wydarzenia wiele uśmiechu, radości i miłych emocji.

Energię, i jak na tak młodych ludzi, wielki kunszt artystyczny zaprezentowała także orkiestra dęta i perkusyjna  ze SP w Łajskach: „Orkiestra Bez nazwy” i „Batucada”.Te wszystkie dźwięki,  które dało się usłyszeć podczas występów i jeszcze więcej zebrał w całość i zaprezentował za pomocą wyłącznie swoich ust beatboxer Karol Carlo (Karol Dyttus) artysta z Wieliszewa, którego sława sięga już daleko poza Polskę, a jego osiągnięcia można na bieżąco obserwować na portalach taki jak Youtube czy Facebook. Solidną dawkę amerykańskiego, wesołego brzmienia zaraz po beatbokserze zaprezentował zespół „Monkey & the Baboons”, którzy po swoim występie poprowadzili licytację swoich płyt, z których dochód trafił do puszki WOŚP.  

Na scenie nie zabrakło również najlepszego produktu eksportowego gminy jakim jest Zespół Tańca Ludowego Promyki, który zaprezentował m.in. swój nowy układ taneczny górali Spiskich z rejonów Spiszu. Po nich na scenie zaprezentowała się sekcja wokalna z Ośrodka Kultury a następnie z krótkim rockowym występem  pojawił się zespół  „K.T.O”. Tym samym zbliżyliśmy się do wielkiego finału - na spacer po paryskich uliczkach zaprosili zebranych Magdalena Tunkiewicz-Zakrzewska i Wojciech Bardowski, którzy w bardzo wysmakowanym stylu wykonali utwory znanych francuskich i włoskich pieśniarzy. Płyty także tych artystów można było wylicytować po koncercie. W trakcie występów można było obserwować emocjonujący pokaz ratownictwa wysokościowego przygotowany przez strażaków z jednostek OSP z terenu gminy.


Uwieńczeniem całego dnia był pokaz laserów, który swoim blaskiem i kolorami ukoronował cały, intensywny dzień działań sztabu, wolontariuszy i wszystkich tych, którzy tego dnia włożyli ogromnie dużo serca i zaangażowania w przygotowanie wszystkich akcji. Ten dzień nie byłby tak emocjonujący również, gdyby nie tradycyjne już aukcje, na które darczyńcy od wielu tygodni przekazywali różnego rodzaju przedmioty. W niedzielę wylicytowanych zostało blisko 60 przedmiotów.


Podczas tegorocznej licytacji najlepiej sprzedały się :

 

- oryginalna koszulka drużyny piłkarskiej Chelsea F.C ( kupił i podarował Piotr Kisielewski ) 600 zł

 

- oferta wójta na : koszenie, rąbanie drewna lub odśnieżanie ( wylicytował Michał Marański za 550 zł)

 

- lot widokowy nad Zalewem Zegrzyńskim ( darczyńca Tomasz Brukwicz , kupił Paweł Kownacki za 500 zł)

 

- Lalka kolekcjonerska z włóczki wykonana i podarowana przez Joannę Wajer (kupiona przez Joannę i Sebastiana Matanowskich za 460 zł)

Łączny dochód z licytacji wyniósł ponad 11.000 zł 

____________________________________________________________________________________

Serdeczne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy z chęcią podjęli się zadania zbierania datków na rzecz WOŚP. Wszystkim uczestnikom, którzy hojnie licytowali, kupowali, wspierali finansowo nasz sztab. Wszystkim artystom, którzy w tym dniu wystąpili charytatywnie na naszej scenie. Niezastąpionym prowadzonym Katarzynie Dydo-Rosłoń i Marcinowi Rosłoniowi . Wszystkim dyrektorom oraz pracownikom gminnych szkół oraz przedszkoli, a w szczególności dyrektorowi Mirosławowi Sieradzkiemu, który na weekend szkolna halę sportową pozwolił przerobić na bazę sztabu numer 4506. Dyrektorowi Centrum Usług Wspólnych Jackowi Banaszkowi za koordynowanie informacjami od placówek oświatowych. Wójtowi Gminy Pawłowi Kownackiemu za udzielenie zgody na zorganizowanie finału w naszej gminie, gminnym pracownikom za współpracę. Członkom Stowarzyszenia EMKA. Sponsorom tym mniejszym jak i większym za włączenie się do przygotowania finału. Firmie ADREPUBLIC za przekazanie banera z logo WOŚP. Pani Ewie Stępniewskiej za zaangażowanie w zintegrowanie gminnych rękodzielników i przy ich pomocy utworzenia wyjątkowego stoiska. Policji z komisariatu w Wieliszewie, która dbała o nasze bezpieczeństwo. Strażaków z OSP z gminy, którzy nie tylko przygotowali pokaz dla uczestników finału, ale dzień wcześniej wspierali nasz fizycznie  w przygotowywaniach. Szanowni Państwo kolejny raz udowodniliśmy jak wartościowi i wyjątkowi są mieszkańcy naszej gminy. To dzięki Wam 27 finał WOŚP w Wieliszewie ponownie odniósł sukces... to jest sukces nas wszystkich.   

Podziękowanie za wsparcie dla:

Gmina Wieliszew, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszew, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszew, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie, Szkoła Podstawowa im. Bronisława Sokoła w Olszewnicy Starej, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Janówku, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliszewie, Przedszkole Samorządowe w Łajskach, Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Wieliszew, Koło Seniora z Łajsk, Irwega- Zakład Przetwórstwa Spożywczego z Michałowa-Reginowa, Salon Urody Beauty Secret z Warszawy,  „Afera Pizzera” ze Skrzeszewa, Markus Bis sp.j., Leofczuk D.G z Chotomowa, Twoje Kawalerskie, PSI-Conference&Events, Drukarnia wDruk.pl Restauracja Sushi-Go z Legionowa, Hulanka z Wieliszewa, Darek Ślusarski Fotografia,  Pracownia Reklamy Retro z Chotomowa, Fabryka Mebli Kanownik, Pracownia Wdzięku i Urody Kinga Boniecka, Pracownia Krawiecka Atelier AJ Anna Jankowska, Sołectwo Topolina, Hotel Hilton Warszawa, Tomasz Brukwicz, Abi Wings, Crystal Krystyna Roman, Magdalena Jasińska, Agnieszka i Patryk Bazylak, JustEwalia Pracownia – Warsztaciarnia, Magdalena Durka, Marta Szulc, Anna Wijałkowska, Ośrodek Lipowy Zakątek, Małgorzata Staniaszczyk, Karolina Ostaszewska, Starosta Rober Wróbel, Joanna Szymańska Wajer, Ewa Stępniewska, Ula Zaborowska, Katarzyna Jazłowiecka, Halina Ziółkowska, Dorota Trzaskoma, Izabela i Rafał Donarscy, Ela Grudzień, HerbaTy&Ja, Sowy Słodki Smak, Galeria Fryzur Góreccy, Pizzernia Topolino, Zespół Monkey&the Baboons, Magdalena Tunkiewicz-Zakrzewska, Wojciech Bardowski, Karol Dyttus, „Gotowi na wszystko”, K.T.O

Dziękuję!!!  

Izabela Kownacka -  koordynator sztabu nr 4506_____________________________________________________________________________________________________________


Kalendarium wydarzeń
«Marzec 2019»
PWŚCPSN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
2019-03-22
2002 - 2015 Urząd Gminy Wieliszew
ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew
tel./fax. (0-22) 782-27-32 
  Biuro Obsługi Klienta:
tel. (0-22) 782-20-22
e-mail: sekretariat@wieliszew.pl 
Polityka plików cookies