Kamery
Mapa serwisu
RSS
BIP
Stan jakości powietrza|Warunki pogodowe
Edukacja

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliszewie

adres: Wieliszew, ul. Modlińska 1

tel: 22 782 24 36

adres e-mail: sekretariat@ps1.wieliszew.pl

www: http://www.ps1.wieliszew.pl/

Dyrektor: Anna Liberacka
NASZE PRZEDSZKOLE

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliszewie rozpoczęło swoją działalność dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą we wrześniu 1981 roku. Początkowo było to przedszkole przyzakładowe i uczęszczały do niego dzieci pracowników byłego KPGO w Wieliszewie. Od 1 stycznia 1990 r. powołane zostało Państwowe Przedszkole w Wieliszewie gmina Skrzeszew. Od 8 lutego 2001 r. przedszkole nosi nazwę Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliszewie. Organem prowadzącym jest Urząd Gminy Wieliszew, a organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Przedszkole mieści się w parterowym budynku, połączonym z UG Wieliszew. Przy budynku znajduje się rozległy, pełen zieleni ogród przedszkolny wyposażony w sprzęt terenowy, w którym dzieci z radością bawią się oraz prowadzą obserwacje przyrodnicze. W przedszkolu znajdują się tu:

  • trzy sale zabaw,
  • sala gimnastyczna,
  • szatnia,
  • gabinet do prowadzenia zajęć logopedycznych i z psychologiem,
  • zaplecze kuchenne, sanitarne i administracyjne.

Przedszkole dysponuje bogatą bazą środków dydaktycznych oraz sprzętem audiowizualnym wykorzystywanym w codziennej pracy dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczej. Sale zabaw są dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym.

W przedszkolu funkcjonują trzy oddziały całodzienne. Uczęszczają do nas dzieci w wieku od 3 do 6 lat z Wieliszewa i okolic. Każda grupa ma swoje zwyczaje i nazwy:

"Krasnoludki" - 3 latki

"Ufoludki" - 4 latki

"Ekoludki" - 5-6 latki

Placówka jest czynna w godzinach 6.30 – 17.00.

Nasze przedszkole zapewnia zdrowe i smaczne posiłki:
I śniadanie – 8:30–8:45
II śniadanie – 11:00–11:15
Obiad - 13:15–13:45

Oferujemy możliwość korzystania z zajęć dodatkowych:

   ^ terapeutyczne ( z psychologiem,  logopedą, terapeutą)

   ^ religię

   ^ taneczne

   ^ rytmiczne

   ^ naukę języka angielskiego

Ponadto organizujemy:

- koncerty muzyczne dla dzieci prowadzone przez muzyków

- przedstawienia teatralne w wykonaniu artystów teatru

- wycieczki autokarowe (przyrodnicze, krajoznawcze, rekreacyjne)

- wyjazdy do kina i teatru

- warsztaty edukacyjne i przyrodnicze

- spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody

- bale przebierańców

- zabawy andrzejkowe

- konkursy plastyczne

- różnego rodzaju uroczystości przedszkolne z udziałem rodzin, tj. Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziców, festyny rodzinne. Tradycją naszej placówki są przedstawienia teatralne dla dzieci z okazji Mikołajek w wykonaniu nauczycielek, pracowników i rodziców.

- w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia otwarte dla rodziców. Celem tych spotkań jest pokazanie jak pracują  i funkcjonują  dzieci w zespole oraz włączenie rodziców w aktywne działania. Wspólne zabawy uświadamiają dzieciom i rodzicom, że pobyt w przedszkolu jest ciekawą formą działania – zabawy połączonej z nauką i pracą.

Dobry kontakt rodziców z wychowawcami i dyrektorem przedszkola jest bardzo istotnym elementem skutecznego funkcjonowania dziecka w przedszkolu. Dlatego nasza placówka jest zawsze otwarta dla rodziców, a ich pomoc i zaangażowanie bardzo wysoko cenione.

REALIZOWANE PROGRAMY

  • „Zanim będę uczniem” E.Tokaarska, J.Kopała - realizujemy podstawę programową  wychowania przedszkolnego
  • programy opracowane przez nasze nauczycielki: „Mamy tylko jeden dom - Ziemię” I.Guminskiej, „Edukacja europejska przedszkolaka” M.Szacha-Głuchowicz,
  • Placówka włącza się w różne przedsięwzięcia i akcje ogólnopolskie (Zbiórka makulatury, zużytych baterii i nakrętek). Uczestniczymy także w akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”, w ramach której współpracujemy z Biblioteką Publiczną w Wieliszewie.
  • W latach 2010-2012 Przedszkole Samorządowe w Wieliszewie uczestniczy w międzynarodowym programie COMENIUS PARTNERSKIE WIELOSTRONNE PROJEKTY SZKÓŁ. „ART FOR LEARNING, ART FOR PEACE, ART FOR NATURE, ART FOR LIVE”. Jest to program, którego głównym celem jest rozwijanie wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz rozumienia jej wartości wśród dzieci, młodzieży i kadry nauczycielskiej. Od dwóch lat bardzo sprawnie współpracujemy z 8 państwami tj: Włochy, Niemcy, Czechy, Rumunia, Łotwa, Hiszpania, Grecja i Cypr realizując różne zadania określone na forum podczas seminarium w wybranym kraju. W ramach założeń projektu przez okres 2010-2012 niezmiennie wysyłamy do siebie kartki świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz przygotowujemy maski karnawałowe, a także wysyłamy nagrania z „Tańca Pokoju”, który towarzyszy nam zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego.

Dużym zadaniem jakie wykonało nasze przedszkole było opracowanie i wydanie kalendarza na rok 2012 „Przyjaźń widziana oczami dziecka”. Oprócz tego w tym roku mieliśmy przygotować instrumenty z surowców wtórnych i naturalnych, tzn. z butelek plastikowych, korków, nasion i innych dostępnych rzeczy. Poznaliśmy także literaturę dziecięcą z innych krajów-dzieci wykonywały ilustracje do wysłuchanych bajek. Jednak największym przedsięwzięciem wydaje się nauka tańców narodowych poszczególnych krajów. Nasze dzieci zaprezentowały narodowy taniec „Krakowiak” - nagranie zostało przekazane do naszych „comeniuskich” przyjaciół, a my przez najbliższe miesiące będziemy doskonalić swoje umiejętności ucząc się narodowych tańców z innych krajów.

OSIĄGNIĘCIA

Nasi wychowankowie biorą udział w różnego rodzaju konkursach, zawodach sportowych, przeglądach o zasięgu gminnym, powiatowym i ogólnopolskim dających dzieciom możliwość prezentacji swoich talentów, umiejętności i wiedzy. Często zajmują wysokie miejsca i zdobywają wyróżnienia, co daje dużo satysfakcji zarówno dzieciom, jak i rodzicom.  Zgromadziliśmy  wiele dyplomów i podziękowań:

- Gminny Konkurs Talentów – nagroda w kat. przedszkola

- Festiwal Piosenki Świątecznej

- Międzyprzedszkolna Biesiada z książką

- Turniej Zdrowia Przedszkolaka

- Konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”

- Festiwal Piosenki o Zdrowiu

- Zdrowie w bajce – kat. przedstawienia teatralne

i wiele, wiele innych.


Kalendarium wydarzeń
«Grudzień 2019»
PWŚCPSN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
2019-12-06
2002 - 2015 Urząd Gminy Wieliszew
ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew
tel./fax. (0-22) 782-27-32 
  Biuro Obsługi Klienta:
tel. (0-22) 782-20-22
e-mail: sekretariat@wieliszew.pl 
Polityka plików cookies