Kamery
Mapa serwisu
RSS
BIP
Stan jakości powietrza|Warunki pogodowe
Edukacja

Szkoła Podstawowa nr 2 im Jana Pawła II w Wieliszewie

adres: ul. Kościelna 27, 05-135 Wieliszew
tel: 22 765 33 88
e-mail: gminne.gimnazjum.wieliszew@wp.pl
www: http://sp2wieliszew.szkolnastrona.pl/
Dyrektor: Mirosław Sieradzki

                                          Iść przed siebie, to znaczy mieć świadomość celu

Historia powstania

Gminne Gimnazjum imienia Jana Pawła II istnieje od 2010 roku. Nowo wybudowane gimnazjum zastąpiło dwie istniejące dotychczas na terenie gminy szkoły. Radę pedagogiczną tworzą specjaliści - w większości nauczyciele mianowani i dyplomowani z wieloletnim doświadczeniem. Pomoc psychologiczną zapewniają zatrudnieni na cały etat psycholog, pedagog i reedukator.

Wybór patrona był ściśle związany z charakterem gimnazjum – naszym zdaniem szkoła powinno uczyć i wychowywać, przekazywać uczniom pozytywne wartości moralne i motywować do systematycznej nauki.

Osiągnięcia

Różnorodność zajęć

Osiąganie sukcesów umożliwia naszym uczniom bogata i zróżnicowana oferta edukacyjna. Uczniowie mogą wybrać spośród zajęć sportowych, dodatkowych zajęć z przedmiotów ścisłych i humanistycznych oraz zajęć artystycznych. Dzięki właściwej motywacji uczniów oraz urozmaiconej ofercie możliwy jest systematyczny rozwój uczniów na wielu płaszczyznach.

Sukcesy w wielu dziedzinach

Nasi gimnazjaliści osiągają liczne sukcesy sportowe, zarówno drużynowe, jak i indywidualne. Odnoszą także wiele sukcesów w konkursach przedmiotowych i zajęciach dodatkowych. Na terenie szkoły prężnie działa koło ekologiczne „Globe”, uzyskujące rokrocznie jedne z najlepszych wyników w badaniach gleby w Polsce. Uczniowie realizują się także muzycznie – skład chóru „Marzenie”, to obecnie w połowie uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Liczne sukcesy osiągają również uczniowie, należący do gminnego zespołu tanecznego „Promyki”.

Nasi uczniowie uzyskują bardzo dobre wyniki z egzaminu gimnazjalnego, zarówno w części humanistycznej, jak i matematyczno-przyrodniczej, dzięki czemu nie muszą martwic się o dostanie się do dobrej szkoły średniej.

Duma szkoły – absolwenci

Mamy w naszych szeregach absolwentów, którzy kontynuują swoją edukację w najlepszych warszawskich szkołach średnich (między innymi: L LO z Oddz. Integracyjnymi im. RuyBarbosy, XXXIV LO im. Miguela de Cervantesa). Wielu z naszych uczniów i absolwentów otrzymuje stypendia stowarzyszenia „eMKa” za wyniki w nauce.


Ważne informacje

Edukacja

Dbamy o edukację i bezpieczeństwo uczniów. W naszym gimnazjum o dobro uczniów dba cała kadra, wspomagana przez zatrudnionych na cały etat – psychologa i pedagoga szkolnego. Uczniowie z trudnościami w nauce nadrabiają zaległości, pracując ze szkolnym reedukatorem.

Tradycja i nowoczesność

Nasza szkoła łączy tradycję z nowoczesnością. Pomimo krótkiej historii, szkole udało się wypracować własne tradycje, są nimi m.in.: ślubowanie klas I, wspólna szkolna Wigilia i Wielkanoc, konkurs talentów z okazji I Dnia Wiosny, Dni Europy i wiele innych. Nasze tradycje z powodzeniem łączymy z obecną na co dzień w szkole nowoczesną technologią. Sale elekcyjne są wyposażone w tablice multimedialne, komputery, rzutniki cyfrowe, sala chemiczna – w dygestorium. W szkole znajdują się także trzy nowocześnie wyposażone sale informatyczne.

Szkoła bez barier

Gminne Gimnazjum w Wieliszewie jest szkołą przyjazną dla niepełnosprawnych. Spełnia ona wszystkie wymogi dla osób niepełnosprawnych: podjazdy, winda, toalety dla niepełnosprawnych.

W gimnazjum funkcjonuje także w pełni wyposażona nowoczesna stołówka, serwująca pyszne i zdrowe obiady.

O naszej renomie świadczą także uczniowie przybywający do naszej szkoły z innych placówek – z Legionowa, Nieporętu i Zegrza.

Współpraca międzynarodowa

Nasze gimnazjum uczestniczy w wymianie uczniów z gmin partnerskich. W roku szkolnym 2010/2011 gościliśmy u siebie chór z Amt Trittau w Niemczech. Nasi goście zwiedzili szkołę, zjedli smaczny posiłek, a w zamian uraczyli nas wspaniałym śpiewem!

Innowacje pedagogiczne

Rozumiemy potrzeby uczniów i wychodzimy im na przeciw. Dostrzegając wymogi rynku pracy, organizujemy w roku 2012/2013 nabór do klas profilowanych: językowej i przedsiębiorczości. W klasach profilowanych zwiększono ilość godzin języków obcych oraz matematyki. W ramach zajęć zorganizowane zostaną również wycieczki edukacyjne na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz do innych instytucji biznesowych.

Bezpieczeństwo

Budynek szkoły jest ogrodzony. Zastosowano ponadto nowoczesny system kontroli wejść, wykorzystujący karty i bramki magnetyczne. Żaden z uczniów i pracowników szkoły nie jest anonimowy ze względu na obowiązek noszenia nowoczesnego identyfikatora magnetycznego. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwa poza tym dwóch pracowników ochrony i woźne. W czasie przerw na każdym z korytarzy dyżuruje po trzech nauczycieli.
W naszym gimnazjum organizowane są także spotkania promujące języki obce. Warto wspomnieć o wizycie lektorek DeutschWagen Tour i Goethe Institut w Warszawie oraz przedstawiciela Ambasady Szwajcarii, działającego we współpracy z Biblioteką Wielonarodowościową w Warszawie.


Kalendarium wydarzeń
«Grudzień 2019»
PWŚCPSN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
2019-12-06
2002 - 2015 Urząd Gminy Wieliszew
ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew
tel./fax. (0-22) 782-27-32 
  Biuro Obsługi Klienta:
tel. (0-22) 782-20-22
e-mail: sekretariat@wieliszew.pl 
Polityka plików cookies