Kamery
Mapa serwisu
RSS
BIP
Stan jakości powietrza|Warunki pogodowe
Sport

Hala sportowa w Wieliszewie

Centrum sportowe gminy stanowi hala sportowa i stadion w Wieliszewie. Obok zajęć szkolnych i zajęć w ramach Szkolnych Kół Sportowych w hali odbywają się imprezy cykliczne, rozgrywki międzyszkolne i powiatowe, działają sekcje m.in. tenisa stołowego, piłki nożnej halowej i piłki siatkowej rozgrywające turnieje w ramach czterech Lig Amatorskich: Ligi Tenisa Stołowego, Ligi Piłki Siatkowej, Ligi Piłki Nożnej Halowej Szkół Podstawowych. W rozgrywkach tych udział biorą przedstawiciele powiatu legionowskiego, jak i powiatów sąsiednich. Płyta hali sportowej (42 m / 24 m / 9 m wysokości) mieści pełnowymiarowe boiska do większości gier halowych: piłki nożnej halowej, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, siatkówki (2 pełnowymiarowe boiska), itd. W hali sportowej znajduje się także wyposażona w lustra sala do gimnastyki korekcyjnej, siłownia, szatnie z natryskami. Obiekt jest ogólnodostępny, godziny i ceny wynajmu dostępne są w biurze hali sportowej.
                                                      Hala Sportowa
                                                Hala sportowa i stadion piłkarski w Wieliszewie
                                                           fot. Ernest Mozol

Hala sportowa w Wieliszewie pełni także rolę kulturalnego centrum gminy. Z jej gościnności korzysta m.in. działający prężnie zespół artystyczny odnoszący sukcesy na arenie ogólnopolskiej i stanowiący kulturalną wizytówkę gminy Zespół Tańca Ludowego "Promyki" (120 członków).


Kluby sportowe

Na terenie gminy działają 2 kluby sportowe, które prowadzą sekcje piłkarskie: KS "Dąb" Wieliszew i AKS "Mewa" Krubin - oba zarejestrowane w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej. Kluby finansowane są w głównej mierze z budżetu Gminy Wieliszew, dodatkowo ze środków przekazanych przez sponsorów i składek własnych. Dysponują boiskami piłkarskimi i zapleczem socjalnym. KS „Dąb" rozgrywa swoje mecze na stadionie przy Hali Sportowej w Wieliszewie. Obiekt posiada profesjonalną płytę boiska i oświetlenie o mocy 360 lx, stanowiące ewenement na skalę krajową na tak niskim szczeblu rozgrywek piłkarskich. W ciągu najbliższych lat boisko piłkarskie w Wieliszewie zostanie otoczone 8- lub 6-torową bieżnią tartanową i widownią z siedziskami, obok powstać ma także zespół boisk o sztucznej nawierzchni. Kolejne zaplanowane inwestycje gminne to budowa zespołów boisk przy szkołach podstawowych w Skrzeszewie, Łajskach i Janówku oraz krytej pływalni w Wieliszewie.


                                                      Stadion w Wieliszewie
                                                          Otwarcie stadionu w Wieliszewie
                                                    fot. Grzegorz BiernatAmatorski Klub Sportowy „MEWA” Krubin

adres: Krubin, ul. Nowodworska 26A, 05-124 Skrzeszew


e-mail: mewakrubin2004@wp.pl

WWW: http://mewakrubin.futbolowo.pl

Prezes: Leszek Wójcik

NIP: 536-175-19-02

REGON: 015749798

 

 

Football Dream Academy

 

Kontakt

 

Football Dream Academy to stowarzyszenie złożone z chłopców pragnących, poprzez zabawę i realizację swojej piłkarskiej pasji, osiągać jak najwyższe cele wśród swoich rówieśników.

Akademia od sierpnia 2012 roku wspólnie, poprzez zabawę i naukę, szlifuje umiejętności piłkarskie swoich podopiecznych.


 

 


Klub Sportowy "Dąb"

adres: ul. Modlińska 65, 05-135 Wieliszew

tel.: 607 678 246

Prezes Piotr Góralczyk

UKS Darex Janówek

adres: ul.Dworcowa 5, Janówek Pierwszy, 05-124 Skrzeszew          

tel.502-213-660

e-mail: uksdarex@wgd.com.pl                                                                     


SKŁAD ZARZĄDU:

 

Prezez klubu - Joanna Dworak

 

Sekretarz klubu - Wanda Walecka

 

Czonkowie zarządu - Mariusz Dobrogowski, Anna Jabłońska

"Nasi" olimpijczycy

Gmina Wieliszew "wydała na świat" dwóch olimpijczyków. Obu łączy sposób, w jaki rozpoczęli przygody ze swoimi dyscyplinami, jak to bywa w sporcie - zupełnie przypadkowo.


W 1976 r. na Igrzyskach w Montrealu debiutował Kazimierz Czarnecki, zdobywając brąz w podnoszeniu ciężarów (waga lekka, z wynikiem 295 kg). Człowiek o niezłomnym charakterze, który mimo wrodzonej wady kręgosłupa (lekarze nie zezwalali Czarneckiemu na starty), dzięki poświęceniu się bez reszty uprawianiu sportu odnalazł cel życia. Przez 10 lat walczył o przepustkę do reprezentacji. Doszedł w czasie pięknej, lecz i pechowej kariery do szczytnych rezultatów. Rekordzista świata w rwaniu (140,5 kg), dwukrotnie czwarty na mistrzostwach świata (1975 i 1976) i dwukrotnie drugi na ME (1975 i 1977). Mistrz (1976) i wicemistrz Polski (1977). Urodził się w Ostródzie, ale dzieciństwo spędził w Górze i Janówku, gdzie przeprowadził się z rodziną w wieku 10 lat i skąd pochodziła mama Czarneckiego. W roku 1965 młody pan Kazimierz rozpoczął swoją przygodę z ciężarami w nowodworskim Świcie, gdzie trenował 2 lata. Rozpoczął zupełnie przypadkowo, bo wygrywając jedne z zawodów, przygotowanych na 35-lecie Świtu. Tak się złożyło, że podnoszenie ciężarów właśnie. Służbę wojskową spędził w Legii, z która odniósł największe sukcesy - 15 drużynowych mistrzostw Polski. Karierę sportową zakończył w roku 1981, a do 1996 r. trenował m.in. ciężarowców Legii. Pan Kazimierz odwiedza Janówek kilka razy w roku.

Kolejny olimpijczyk to Bogdan Zalewski. Dzieciństwo spędził w rodzinnym Wieliszewie, po wykształcenie ruszył jednak aż do Płocka, gdzie będąc w 8 klasie szkoły podstawowej, przypadkiem wziął udział w zawodach organizowanych przez Płocką Fabrykę Maszyn Żniwnych. Zawodach na wioślarskim ergometrze, które wygrał. Dalej były kolejno - Płockie Towarzystwo Wioślarskie, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, treningi wioślarskiej 8-ki pod okiem medalisty z Barcelony - Wojciecha Jankowskiego, złoto Mistrzostw Świata Juniorów w Lozannie w roku 1999 i wreszcie wywalczenie kwalifikacji do Aten, co zostało odebrane jako wielki sukces młodej załogi, bo polska 8-ka pojechała na igrzyska po raz pierwszy od 32 lat. Zwykło się mawiać, że mając 8-kę (a więc najliczniejszą osadę) w światowej czołówce jest się wioślarską potęgą, niestety tej tezy nasi wioślarze nie potwierdzili w roku 2004 w Atenach, zdobywając tylko jeden, choć ten najcenniejszy medal - złoto Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego. Nasza najmłodsza i najliczniejsza osada zajęła miejsce... ósme (drugie. w finale „B"), co oceniono, jako osiągnięcie na miarę ich obecnych możliwości. Ewentualne sukcesy jeszcze przed nimi. Na razie pozostaje być dumnym z pierwszego w historii olimpijczyka z Wieliszewa a drugiego z naszej gminy. Młody Bogdan, zwany przez kolegów „Zalesiem", w przedolimpijskim wywiadzie na łamach Gazety Wyborczej, wyraził nadzieję, że również w bliskim jego sercu Wieliszewie, gdzie spędza każde wakacje i przerwy w treningach „ładując akumulatory" na łonie przyrody, kibice będą trzymać kciuki za niego i jego kolegów.

                                                      Bogdan Zalewski
                                                                       Bogdan Zalewski
                                                              fot.arch.Pozostała działalność sportowa i rekreacyjna

Pozostała działalność sportowa realizowana jest przez szkoły podstawowe i gimnazja, w których oprócz zajęć sportowych przewidzianych programem nauczania prowadzone są zajęcia SKS finansowane przez samorząd.


Przy sołectwach lub strażnicach OSP w Górze, Janówku, Krubinie, Kałuszynie, Skrzeszewie, Topolinie i Komornicy działają Wiejskie Kluby i Koła Sportowe, wokół których skupia się lokalna działalność sportowa. Z klubów i kół korzysta przede wszystkim młodzież.

                                                      Siatka
                                                     Turniej siatkówki plażowej na plaży w Wieliszewie
                                                                          fot.Ernest Mozol


Władze gminy starają się również zapewnić mieszkańcom ofertę rekreacyjną, do korzystania z której zachęcają szczególnie w okresie wakacyjnym. Służą temu m.in.:

· Letnia oferta gminna: wyjazdy, które w pełni lub częściowo finansuje gmina, zorganizowane formy spędzania wolnego czasu na miejscu i formy wypoczynku indywidualnego.


· Urządzane od kilku lat ogólnodostępne kąpielisko i plaża - jedna z największych nad Zalewem Zegrzyńskim. Teren plaży przy ul. 600-lecia w Wieliszewie jest oświetlony, na miejscu działają dwa punkty gastronomiczne, same kąpielisko zostało przed sezonem wakacyjnym 2005 wypłycone i oznakowane bojami, a dyżury pełnią ratownicy legionowskiego WOPR.


    Kąpielisko
       Kąpielisko przy ul. 600-lecia w Wieliszewie
                      fot.Paweł Kownacki


· Trasy rowerowe, wytyczone w ramach Powiatowej Sieci Dydaktycznych Tras Rowerowych, których na terenie gminy Wieliszew znajduje się cztery (Trasa Obwodowa, Trasa Pułtuska, Szlak Wieliszewski, Szlak Zachodni).

                                                       Trasy rowerowe
                                                         fot. Grzegorz Biernat

· Piesze szlaki turystyczne PTTK: I część niebieskiego szlaku wzdłuż Narwi i Wisły WA1459n Nieporęt - Choszczówka (29. kilometrowa, urozmaicona trasa Zegrze - Poddębie - Łąki Kałuszyńskie - Kępa Kikolska - Janówek), z malowniczym półtorakilometrowym Łącznikiem Kałuszyńskim, - fragment szlaku czerwonego WA1420c Modlin - Wiązowna.

                                              Turniej siatkówki w ramach Stowarzyszenia Gmin Podwarszawskich 'Ile de France' w hali sportowej w Wieliszewie
                                        Turniej siatkówki w ramach Stowarzyszenia 
                                   Gmin Podwarszawskich 'Ile de France' 
                                        w hali sportowej w Wieliszewie

                                             fot.Grzegorz Biernat

Kalendarium wydarzeń
«Listopad 2019»
PWŚCPSN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
2019-11-23
2002 - 2015 Urząd Gminy Wieliszew
ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew
tel./fax. (0-22) 782-27-32 
  Biuro Obsługi Klienta:
tel. (0-22) 782-20-22
e-mail: sekretariat@wieliszew.pl 
Polityka plików cookies