Kamery
Mapa serwisu
RSS
BIP
Przeważnie – niepoważnie
2013-12-19

Grupa teatralna In Flagranti, działająca przy Stowarzyszeniu EMKA, w sobotni wieczór przedstawiła kabaret na podstawie tekstów i opowiadań Marii Czubaszek.


Punktualnie o godzinie 19, w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach, młodzi, zdolni, a przede wszystkim odważni aktorzy zmierzyli się z tekstami osoby nietuzinkowej, wyjątkowej i obdarzonej niesamowitym poczuciem humoru. Maria Czubaszek – polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka, osoba wyrazista i niejednokrotnie kontrowersyjna w swoich wypowiedziach, dzięki swoim opowiadaniom i tekstom przeniosła widzów w swój świat. Zgromadzonych gości przywitała prezes stowarzyszenia EMKA Izabela Kownacka, która w krótkich słowach opowiedziała zgromadzonej publiczności o powstaniu grupy, osiągnięciach i planach na przyszłość. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki życząc wszystkim udanego wieczoru i niezapomnianych wrażeń. Po tych słowach scena należała do grupy teatralnej In Flagranti.

Młodzi adepci sztuki teatralnej zachwycili warsztatem, umiejętnie wpasowali się w odgrywane przez siebie historie. Było zabawnie, odważnie oraz ciekawie, a co najważniejsze – postacie grane przez grupę In Flagranti nie były przerysowane, krzykliwe, było to granie przemyślane, twórcze, w którym widać zalążki dobrego rzemiosła. Silnie ustawione głosy, wyraźnie wypowiadane kwestie oraz lekkość na scenie, choć może się wydawać niczym wyjątkowym dla osób niestykających się na co dzień ze sztuką, świadczy o długich i dobrze prowadzonych warsztatach. W tej twórczej grupie, która zawiązała się przy Stowarzyszeniu EMKA, już teraz można wyłowić prawdziwe talenty, aktorów charakterystycznych. W ten wyjątkowy wieczór aktorzy grali dwa razy, ponieważ zainteresowanie było tak duże, że nie wszyscy pomieściliby się na sali widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury.

Nie można przy okazji tak wyjątkowego przedsięwzięcia nie wspomnieć jak to się stało, że mieszkańcy Wieliszewa mogli obejrzeć sztukę „Przeważnie – Niepoważnie”. To spotkanie i ten wspaniały wieczór to zasługa stowarzyszenia EMKA, które powstało z inicjatywy i dla osób, które swój wolny czas oraz energię chcą poświęcić na rzecz rozwoju Gminy Wieliszew, ze szczególnym uwzględnieniem działań związanych z edukacją, kulturą, sportem i turystyką. W ciągu 10 lat działalności zorganizowali wiele imprez promujących i integrujących lokalną wspólnotę Gminy. W sezonie wakacyjnym wspólnie z wolontariuszami z całego świata sprzątają naszą Gminę, czyniąc ją przyjaznym miejscem wypoczynku i rekreacji. Przy pomocy Fundacji Batorego stworzyli Lokalny Fundusz Stypendialny EUREKA, z którego rokrocznie kilkanaście młodych zdolnych osób z terenu Gminy Wieliszew uzyskuje realną pomoc i wsparcie finansowe.

Po zakończonym przedstawieniu i gromkich brawach na scenę ponownie wyszła prezes Izabela Kownacka, która przedstawiła widowni Kamilę Kruk, która prowadzi warsztaty teatralne. Za oprawę akustyczną przedstawienia odpowiadała niezastąpiona Anna Ziółkowska.

Nie pozostaje nic innego, jak tym młodym zdolnym aktorom życzyć samych sukcesów, samozaparcia, powodzenia, samych świetnych tekstów oraz za każdym razem burzy oklasków. A życzenia te kieruję do: Macieja Boryszewskiego, Adriana Haraburda, Patryka Makowskiego, Jakuba Sołtysa, Aleksandry Sosnowskiej, Anny Sosnowskiej, Dawida Szmigla, Karoliny Walkiewicz oraz Marka Ziółkowskiego. Powodzenia!

                                                                                                                                   

 

 Więcej zdjęć TUTAJ

 

    


Kalendarium wydarzeń
«Maj 2016»
PWŚCPSN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
2016-06-03
2002 - 2015 Urząd Gminy Wieliszew
ul. Modlińska 1, 05-135 Wieliszew
tel./fax. (0-22) 782-27-32 
  Biuro Obsługi Klienta:
tel. (0-22) 782-20-22
e-mail: sekretariat@wieliszew.pl 
Polityka plików cookies